امروز شنبه 5 خرداد 1397      
عضو کمیسیون عمران مجلس
آشنایی مدیران محلی با مزیت های احیاء بناهای تاریخی یک ضرورت است
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای شکوفایی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی یکی از ضروری ترین اقدامات این است که مسئولان محلی و استانی با ظرفیت ها و مزیت های این حوزه آشنا شوند.

حسین هاشمی تختی‌نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) گفت: احیاء بناهای تاریخی در کشور ما یک فعالیت نوپا و جدید است که به تازگی طی سال های اخیر اثرات مثبت اقتصادی و فرهنگی آن مورد توجه قرار گرفته اند .

نماینده بندرعباس در مجلس دهم افزود: یکی از اشکالات اساسی برای احیاء بناهای تاریخی آن است که عموما مسئولان و مقامات محلی از این حوزه شناخت چندانی ندارند و بنابراین این عدم شناخت کار هدایت سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در این حوزه را سخت می کند .

وی ادامه داد: مسلما اگر کار هدایت بخش خصوصی و تبلیغ برای احیاء بناهای تاریخی در مرکز متمرکز شود، بازده چندان زیادی نخواهد داشت و یک مجموعه محدود این توان را ندارد که بار آشنا سازی سرمایه گذاران در 31 استان را با بناهای تاریخی به دوش بکشد .

این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: برای شکوفایی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی یکی از ضروری ترین اقدامات این است که مسئولان محلی و استانی با ظرفیت ها و مزیت های این حوزه آشنا شوند .

هاشمی تختی نژاد تاکید کرد: آشنایی با این ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی برای مدیران و مسئولان شهرهای مختلف باعث می شود که خود آنها نیز برای توسعه منطقه خود با امکانات حقوقی و پتانسیل های تازه ای آشنا گردند و قطعا ایجاد اشتیاق به توسعه در شهرها زمینه بسیار مناسبی برای ارتباط بخش دولتی و خصوصی در احیاء بناهای تاریخی خواهد بود.


1395/10/20

کلید واژه:صابتا، صندوق احیاء، نماینده، هاشمی تختی نژاد