عضو کمیسیون عمران مجلس
 آشنایی مدیران محلی با مزیت های احیاء بناهای تاریخی یک ضرورت است
آشنایی مدیران محلی با مزیت های احیاء بناهای تاریخی یک ضرورت است
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای شکوفایی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی یکی از ضروری ترین اقدامات این است که مسئولان محلی و استانی با ظرفیت ها و مزیت های این حوزه آشنا شوند.

حسین هاشمی تختی‌نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) گفت: احیاء بناهای تاریخی در کشور ما یک فعالیت نوپا و جدید است که به تازگی طی سال های اخیر اثرات مثبت اقتصادی و فرهنگی آن مورد توجه قرار گرفته اند .

نماینده بندرعباس در مجلس دهم افزود: یکی از اشکالات اساسی برای احیاء بناهای تاریخی آن است که عموما مسئولان و مقامات محلی از این حوزه شناخت چندانی ندارند و بنابراین این عدم شناخت کار هدایت سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در این حوزه را سخت می کند .

وی ادامه داد: مسلما اگر کار هدایت بخش خصوصی و تبلیغ برای احیاء بناهای تاریخی در مرکز متمرکز شود، بازده چندان زیادی نخواهد داشت و یک مجموعه محدود این توان را ندارد که بار آشنا سازی سرمایه گذاران در 31 استان را با بناهای تاریخی به دوش بکشد .

این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: برای شکوفایی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی یکی از ضروری ترین اقدامات این است که مسئولان محلی و استانی با ظرفیت ها و مزیت های این حوزه آشنا شوند .

هاشمی تختی نژاد تاکید کرد: آشنایی با این ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی برای مدیران و مسئولان شهرهای مختلف باعث می شود که خود آنها نیز برای توسعه منطقه خود با امکانات حقوقی و پتانسیل های تازه ای آشنا گردند و قطعا ایجاد اشتیاق به توسعه در شهرها زمینه بسیار مناسبی برای ارتباط بخش دولتی و خصوصی در احیاء بناهای تاریخی خواهد بود.


کلید واژه:صابتا، صندوق احیاء، نماینده، هاشمی تختی نژاد 

 
 

1395/10/20