امروز شنبه 5 خرداد 1397      
سفیر ایتالیا در ایران:
احیاء بناهای تاریخی عاملی برای تحکیم تعاملات فرهنگی کشور ها
سفیر ایتالیا در ایران، گفت: احیاء بناهای تاریخی عاملی برای تحکیم تعاملات فرهنگی کشور ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، مائورو کنچاتوری، در نشست مشترک با محمدرضا پوینده مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء بناهای تاریخی، افزود: در پی گشایشی که پس از برجام در روابط ایران با کشور های دیگر شاهد آن بوده­ایم درخواست های گردشگران ایتالیایی برای حضور در ایران افزایش یافته است.

وی با اشاره به تجربه موفقیت آمیز مرمت و بهره برداری بخش خصوصی از بناهای تاریخی در کشور ایتالیا در قالب پروژه های خودگردان، تصریح کرد: ورود بخش خصوصی به زمینه های یاد شده مشروط به استفاده از کارشناسان و افراد متخصص است و بهره برداری از بناهای تاریخی در ایتالیا باید تابع کاربری های خاصی باشد.

این مقام مسئول در وزارت امور خارجه ایتالیا، افزود: ارتقاء سطح ارتباطات و تعاملات فرهنگی کشورها با یکدیگر، نیاز به زیر ساخت هایی نظیر بناهای تاریخی دارد و احیاء بناهای تاریخی عامل تحکیم چنین اقداماتی است.

وی همچنین با اشاره به تجارب کشور ایتالیا در زمینه مرمت بناهای تاریخی، خاطر نشان کرد: ما آماده ایم تا با ایجاد ارتباط دو سویه با طرف ایرانی و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های دو طرف در زمینه همکاری های مشترک اقدام کنیم.

سفیر ایتالیا، ضمن ابراز رضایت از دسترسی آسان به اطلاعات سرمایه گذاری در بناهای تاریخی صندوق احیاء، افزود: سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران و همچنین همکاری در حوزه مرمت و انتقال دانش و تجربیات محورهای جذابی برای فعالیت ایتالیایی هایی خواهد بود .

وی در پایان با اشاره به استقبال شرکت های تخصصی و فعال ایتالیا در زمینه مرمت ابنیه برای حضور در ایران، یادآور شد: احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی، مقوله ای پر طرفدار و اثر بخش است چرا که هم کسب و کار را در برمی گیرد و هم مقوله هایی نظیر زیباشناختی را شامل می شود.1395/12/23

کلید واژه: