امروز شنبه 5 خرداد 1397      
نخستین خدمات دهی نوروزی 7 بنای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء
معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء بناهای تاریخی، گفت: 7 بنای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء پس از مرمت نخستین خدمات دهی نوروزی خود را به گردشگران داخلی و خارجی تجربه می کنند.


به گزارش صابتا، علی کاظمی، افزود: 7 بنای تاریخی پس از مرمت و احیاء نخستین  خدمت رسانی در نوروز 96 را به گردشگران داخلی و خارجی تجربه می کنند و ظرفیت جدیدی را به ظرفیت اقامتی، پذیرایی خواهند افزود.
وی در همین راستا، تصریح کرد: در کنار اهدافی نظیر رعایت اصول، ضوابط و آیین نامه های حفاظت، مرمت و احیاء بناهای تاریخی بحث خدمات رسانی به گردشگران و ایفای نقش در صنعت گردشگری، یکی از اهدافی است که در سایر حوزه ها توسط صندوق احیاء بناهای تاریخی دنبال می شود.
  معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء بناهای تاریخی، ادامه داد: بناهای تاریخی بر اساس ماهیت و کارکردی که در گذشته داشته اند،  بعد از احیاء کارکردشان در حوزه گردشگری، متفاوت خواهد  بود و بنا به جذابیتی که این بناها در حوزه داخلی و خارجی دارند می تواند به عنوان یکی از مراکز جذب گردشگر و تأسیسات گردشگری به گردشگران خدمات ارائه دهند.
وی تصریح کرد: هتل آپادانای مرودشت شیراز، خانه یزدان پناه قم، خانه صادقی اردبیل، حمام سالار زنجان، کاروانسرای لات گیلان، حمام محله حاجی و حمله قلعه همدان از جمله بناهایی هستند که امسال برای نخستین بار در حوزه پذیرایی، اقامتی و فرهنگی و صنایع دستی و هنری  در ایام نوروز به گردشگران داخلی و خارجی خدمات ارائه می کنند.
کاظمی ابراز امیدواری کرد که علاقه مندان بتوانند از تسهیلات ارائه شده در بناهای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء خدمات مناسب را دریافت کنند، افزود:مطمئن هستیم که با توجه جذابیت ارائه خدمات بومی ایرانی در این بناها برای مسافران نوروزی عزیز سفر خوش  و به یاد ماندی را به ارمغان خواهد آمد.
وی در پایان افزود: خدماتی که در این حوزه ارائه می شود مثل سایر تاسیسات گردشگری توسط ادارات کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان ها مورد نظارت قرار می گیرند و ناظران ستادی ستاد تسهیلات سفر نیز در این اماکن حضور دارند.

1395/12/28

کلید واژه: