نماینده پاکدشت در مجلس
احیاء بناهای تاریخی باعث توسعه زنجیره ای گردشگری در کشور می شود
احیاء بناهای تاریخی باعث توسعه زنجیره ای گردشگری در کشور می شود
نماینده پاکدشت در مجلس گفت: با توجه به وجود تعداد زیادی از بناهای تاریخی اگر سیاست احیاء در این حوزه درست و صحیح پیش برود شاهد یک توسعه زنجیره ای در صنعت گردشگری کشورمان خواهیم بود که تمام نقاط ایران را کم و بیش زیر چتر خود می برد.
محمد قمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) گفت: کشور ما خوشبختانه دارای تاریخ و فرهنگی پر سابقه است که باعث شده تا در هر گوشه و کناری نشانی از این تاریخ در قالب های مختلف دیده شود و هنوز زنده باشد.

عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس افزود: بناهای تاریخی و عمارت های به جای مانده از ادوار مختلف کشور ما یکی از مهمترین این یادگاران تاریخی هستند و خوشبختانه خطه ایران مملو از این ثروت ملی است.

وی ادامه داد: احیاء این بناها یک ضرورت مهم برای صنعت گردشگری کشور است و در عین حال کمک فرهنگی بزرگی هم برای جامعه محسوب می شود که یکی از مزیت های بزرگ آن همین پراکندگی و تعددش در گستره سرزمینی ایران است.

نماینده پاکدشت در مجلس تاکید کرد: با توجه به وجود تعداد زیادی از بناهای تاریخی اگر سیاست احیاء در این حوزه درست و صحیح پیش برود شاهد یک توسعه زنجیره ای در صنعت گردشگری کشورمان خواهیم بود که تمام نقاط ایران را کم و بیش زیر چتر خود می برد.


کلید واژه: 

 
 

1396/1/7