امروز شنبه 5 خرداد 1397      
نماینده پاکدشت در مجلس
احیاء بناهای تاریخی باعث توسعه زنجیره ای گردشگری در کشور می شود
نماینده پاکدشت در مجلس گفت: با توجه به وجود تعداد زیادی از بناهای تاریخی اگر سیاست احیاء در این حوزه درست و صحیح پیش برود شاهد یک توسعه زنجیره ای در صنعت گردشگری کشورمان خواهیم بود که تمام نقاط ایران را کم و بیش زیر چتر خود می برد.

محمد قمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) گفت: کشور ما خوشبختانه دارای تاریخ و فرهنگی پر سابقه است که باعث شده تا در هر گوشه و کناری نشانی از این تاریخ در قالب های مختلف دیده شود و هنوز زنده باشد.

عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس افزود: بناهای تاریخی و عمارت های به جای مانده از ادوار مختلف کشور ما یکی از مهمترین این یادگاران تاریخی هستند و خوشبختانه خطه ایران مملو از این ثروت ملی است.

وی ادامه داد: احیاء این بناها یک ضرورت مهم برای صنعت گردشگری کشور است و در عین حال کمک فرهنگی بزرگی هم برای جامعه محسوب می شود که یکی از مزیت های بزرگ آن همین پراکندگی و تعددش در گستره سرزمینی ایران است.

نماینده پاکدشت در مجلس تاکید کرد: با توجه به وجود تعداد زیادی از بناهای تاریخی اگر سیاست احیاء در این حوزه درست و صحیح پیش برود شاهد یک توسعه زنجیره ای در صنعت گردشگری کشورمان خواهیم بود که تمام نقاط ایران را کم و بیش زیر چتر خود می برد.


1396/1/7

کلید واژه: