امروز شنبه 5 خرداد 1397      
یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:
احیاء بناهای تاریخی ، عامل حفظ ثروتهای میان نسلی
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی زمینه ساز توسعه ی زیرساختهای گردشگری و حفظ ثروتهای میان نسلی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، سید احسن علوی در همین راستا افزود: ایران کشوری دارای قدمت تاریخی دیرین است و به تبع این قدمت، دارای بناهای تاریخی فراوانی است که دولت توانایی احیای همه ی آنها را به تنهایی ندارد بنابر این مشارکت بخش خصوصی در این عرصه می تواند راهگشا باشد.

وی، تصریح کرد: امروز اگر بناهای تاریخی آنچنانکه باید مورد توجه قرار گیرند میتوانند یکی از عوامل زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در کشور باشند.

علوی با تاکید بر اینکه احیای بناهای تاریخی همسو با اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال است افزود: مرمت و بهره برداری اماکن تاریخی یک اقدام استراتژیک و اساسی است و لازم است دستگاهها و وزارتخانه های کشور در این مسیر همکاریها و هماهنگی های لازم را داشته باشند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جوامع توسعه یافته آثار و ابنیه ی تاریخی دارای اهمیت فراوانی است و ما نیز باید با زنده نگه داشتن این اماکن مقوله یاد شده را به یکی از اولویت های اقتصادی و فرهنگی خود تبدیل کنیم.

وی همچنین یاد آور شد: اقدامات صندوق احیاء اقدامات اثر بخشی است و کمیسیون عمران مجلس آمادگی آن را دارد تا با یاری رساندن به این صندوق زمینه ی احیاء این ثروت بین نسلی به کشور را فراهم سازد.


1396/1/27

کلید واژه: