امروز سه شنبه 29 خرداد 1397      
محمد رضا پوینده در پیامی تصریح کرد:
پاسداشت بناها و محوطه های تاریخی با تکیه بر اراده مردم
روز جهانی پاسداشت « بناها و محوطه های تاریخی» بار دیگر همگام با بهار طبیعت فرارسید، بهاری که مهمترین پیام آن بارور شدن امید است و امروز آثار این امید در حوزه احیاء و نجات بخشی بناهای تاریخی بیش از هر زمان دیگر مشهود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، محمد رضا پوینده مدیر عامل و رییس هیات مدیره صندوق احیاء با تاکید بر اینکه

سال جاری سالی است که در سایه اقدامات اثر بخش سازمان های مردم نهاد و دستگاه های متولی در عرصه بین الملل، آگاهی بخشی های عمومی در مورد ضرورت حفظ و احیاء این ثروت های بی بدیل، افزایش چشمگیری داشته و به یک گفتمان غالب در سطوح مختلف جوامع تبدیل شده است .

در همین راستا، ایران نیز با تکیه بر تجارب عمیق بشری در حوزه رویکرد ها و راهکار های احیاء بناهای تاریخی و زنده ساختن این سرمایه های هویت بخش انسانی، توانسته موفقیت های مهم و شایان توجهی را بدست آورد و در این میان آنجا که کار به دست مردم و اراده عمومی سپرده شده نتایج، چشمگیر و درخشان تر بوده است. نمونه موثر حضور مردم در عرصه یاد شده را می توان اعلام آمادگی بخش خصوصی برای مرمت و بهره برداری از ابنیه تاریخی ایران به عنوان یک تمدن دیرین و انسان ساز دانست، به نحوی که در سال جاری برای نخستین بار در واگذاری های صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی تقاضا از عرضه پیشی گرفته است وبه امید پروردگار در سایه سخت کوشی ها و حسن توجه خانواده بزرگ میراث فرهنگی کشور این روند به نحو فزاینده ای ادامه خواهد یافت .

در پایان از مجموعه مسئولان، اساتید، کارشناسان و همه آن هایی که دل در گرو اعتلای نام پرآوازه ایران دارند استدعا دارد، با آراء، نظرات و مساعدت های خود مارا در راه پر مخاطره نجات جان هزاران بنای تاریخی در کشور یاری نمایند .1396/1/29

کلید واژه: