امروز جمعه 7 ارديبهشت 1397      
عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی، تأکید کرد:
رشد قابل تقدیر سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه احیاء بناهای تاریخی/ صندوق احیاء، بسیار موفق عمل کرده است
عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی، گفت: صندوق احیاء بناهای تاریخی در حوزه فعالیت خود بسیار موفق عمل کرده و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه احیاء بناهای تاریخی رشد قابل تقدیری داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پروانه سلحشوری با اشاره به برگزاری هدفمند و اثربخش نمایشگاه دستاورد های صندوق احیاء در مجلس شورای اسلامی، افزود: این نمایشگاه به خوبی بیانگر تلاش ­ های انجام شده در راستای حفظ و احیاء بناهای تاریخی بود و صندوق احیاء بناهای تاریخی در این حوزه بسیار موفق عمل کرده است.

وی، تصریح کرد: روند مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری مردمی در احیاء بناهای تاریخی رشد مضاعفی داشته و این رشد قابل تقدیر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: اینکه این صندوق توانسته است، سرمایه گذاری بخش خصوصی را در راستای حوزه مرمت، احیاء و نجات بخشی بناهای تاریخی فعال کند، اقدام درخور توجهی است.

سلحشوری، همچنین با یادآوری این مسئله که کاربری بناهای تاریخی باید متناسب با هویت اصلی بنا تعریف شود، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به ابنیه تاریخی تعیین کاربری متناسب و نظارت های فنی در زمان مرمت و بهره برداری دو اقدام مهم در این حوزه است که باید با جدیت پیگیری شود.

وی در پایان، یادآور شد: امیدوارم روز به روز شاهد توفیقات بیشتر صندوق احیاء باشیم و بتوان با اقدامات موثر در جای جای ایران، ابنیه تاریخی را حفظ و احیاء کرد.1396/1/30

کلید واژه:پروانه سلحشوری، احیاء بناهای تاریخی