امروز يکشنبه 6 خرداد 1397      
ایروانیان:با احیاء منحصر به فرد کاروانسرای قوام آباد، فصل جدیدی را در این حوزه رقم می زنیم
سرمایه گذار بنای تاریخی کاروانسرای قوام آباد، گفت: با احیاء منحصر به فرد کاروانسرای تاریخی قوام آباد، فصل جدیدی را در احیاء این نوع ابنیه تاریخی رقم خواهیم زد.

مهرداد ایروانیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی کاروانسرای قوام آباد منطبق با استانداردهای این حوزه، در حال پیشرفت است، افزود: با احیاء و مرمت این کاروانسرای تاریخی و پیاده سازی ایده هایی منحصر به فرد برای این بنا، فصل جدیدی در احیاء این نوع ابنیه را رقم خواهیم زد.

وی با اشاره به نظارت صندوق احیاء بر مراحل مرمت کارونسرای قوام آباد، ادامه داد: ما در تلاشیم تا فراتر از جریان معمول این بنا را بازسازی کنیم و اگر برنامه هایی که برای این بنا ترتیب داده ایم به ثمر بنشیند، کاروانسرای قوام آباد تفاوت اساسی با سایر ابنیه احیاء شده خواهد داشت و ظرفیت بسیار مهمی را برای گردشگری کشور ایجاد خواهد کرد.

ایروانیان با بیان اینکه کاروانسرای تاریخی گبر آباد را مجموعه ای با ظرفیت بین المللی خواهیم کرد ، تصریح کرد: ما هم اکنون با امیدواری بسیار زیاد در حال پیشبرد اقدامات مرمتی هستیم و امیدواریم با اتمام کار اتفاقی خاص رادر زمینه احیاء بناهای تاریخی رقم بزنیم.

این سرمایه گذار بخش خصوصی، خاطر نشان کرد: ما با سرمایه گذاری در این بنای تاریخی به بازگشت سریع سرمایه فکر نمی کنیم بلکه رویدادی را رقم خواهیم زد که بتواند با فراهم شدن زمینه تکرار، الگوی مناسبی برای معماری، گردشگری و بسط فرهنگ باشد و بر این باوریم که اگر مسئله یاد شده بتواند به درستی تحقق یابد استقبال از این بنا کم نظیر خواهد بود.1396/3/23

کلید واژه: