امروز يکشنبه 6 خرداد 1397      
امکان سنجی بناهای تاریخی قابل واگذاری استان یزد و اصفهان با حضور معاون فنی صندوق احیاء
معاون فنی صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی ضمن بازدید از مراحل مرمت بناهای واگذاری شده صندوق احیاء در استان یزد و اصفهان، ظرفیت های واگذاری ابنیه تاریخی این استان ها را نیز مورد امکان سنجی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، ابوالفضل عبیدی در همین راستا، افزود: در نخستین روز از بازدید های فنی و میدانی ابنیه تاریخی استان یزد و اصفهان، از مجموعه تاریخی چرخاب بازدید به عمل آمد و ظرفیت های این بنا برای قرار گرفتن در لیست مزایده های آتی صندوق مورد بررسی و امکان سنجی قرار گرفت.

وی، تصریح کرد: اگر بتوانیم مجموعه تاریخی چرخاب را در آینده نزدیک به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری مدت معین واگذار کنیم، اتفاق بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

این عضو شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء، همچنین به حضور در خانه تاریخی فاطمی نائین اشاره کرد و گفت: این خانه تاریخی شرایط خوبی برای قرار گرفتن در پروژه های واگذاری آتی صندوق احیاء دارد.

عبیدی در ادامه افزود: روز گذشته ما از کاروانسرای شمش استان یزد نیز با حضور سرمایه گذار و مشاور وی بازدید کردیم.

معاون فنی، صندوق احیاء یادآور شد: کاروانسرای شمش جزء ابنیه شاخصی است که تا به حال مشاهده کرده ام و احیاء و مرمت این بنا با وجود معماری منحصر به فرد می تواند ظرفیت مناسبی را در اختیار زیر ساخت های گردشگری کشور قرار دهد.1396/3/23

کلید واژه: