امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
نماینده مردم بجنورد در مجلس:
احیاء بناهای تاریخی بخش قابل توجهی از خلأ اشتغال را پر می کند
نماینده مردم بجنورد و مانه و سملقان و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، گفت: احیاء بناهای تاریخی می تواند بخش قابل توجهی از خلأ موجود در زمینه اشتغال را پر کند و با توسعه گردشگری کمک شایان توجهی به اقتصاد پویا خواهد کرد.

علی اکبری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، افزود: بناهای تاریخی مهمترین جاذبه های گردشگری دنیا با توجه به سوابق مدنی و تاریخی کشور ها است.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه ایران گنیجینه تمدنی بسیار غنی دارد نقش احیاء بناهای تاریخی در عرصه پیشبرد ادهاف فرهنگی ما بی بدیل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره نقش صندوق احیاء بناهای تاریخی در پیشبرد اهداف تعیین شده در مورد مشارکت بخش خصوصی در این حوزه، تصریح کرد: حوزه یاد شده می تواند بخش قابل توجهی از خلأ موجود در زمینه اشتغال را پر کند و با توسعه گردشگری کمک شایان توجهی به اقتصا د پویا خواهد کرد.

وی یادآور شد: در کنار ایجاد تعدد در مقاصد گردشگری، گردشگران با ورود به شهرهای زیادی در ایران و قرار گرفتن در دل فرهنگ های محلی گسترده تر به مراتب بیشتر از امروز با عمق و گستره فرهنگی جامعه ایرانی و قدمت آن آشنا می شوند و این می تواند برای تبلیغ ایران در عرصه جهانی یک موقعیت بی نظیر باشد.

اکبری خاطر نشان کرد: خوشبختانه تا کنون تجربه احیاء بناها و بافت های تاریخی در کشور ما موفق بوده و هر کجا که این موضوع به صورت علمی و فنی دنبال شده است، ثمرات موفق و مثبتی به همراه داشته است.1396/3/23

کلید واژه: