امروز سه شنبه 29 خرداد 1397      
به منظور احیا، مرمت و بهره برداری:
کاروانسرای وکیل کرمان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد
مراسم تحویل و تحول « کاروانسرای وکیل » استان کرمان با حضور مسئولان میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی کرمان، سرمایه گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیاء برگزار شد.

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، مراسم تحویل و تحول « کاروانسرای وکیل» استان کرمان با حضور کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، سرمایه گذار و بهره بردار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیاء انجام شد  .

پیش از این بازگشایی پاکت ج این بنای تاریخی در کمیسیون مزایده های صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با اعلام نام برنده و پس از طی مراحل قانونی این بنا تحویل شرکت «سمگا» سرمایه گذار بخش خصوصی شد   .

این شرکت پیش از این برنده مزایده بنای تاریخی گرند هتل قزوین بوده است.

کاروانسرای وکیل با سطح اشغال 6400 متر مربع، 110 حجره و در مجموع 200 فضای اصلی و ارتباطی جز بزرگترین کاروانسراهای ایران است.

بنای تاریخی یاد شده، به مدت 20 سال واگذار، ده میلیارد تومان نیز برای مرمت آن در نظر گرفته شده است، همچنین هزینه اجاره ماهیانه برای این بنا 8میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است.

گفتنی است این کاروانسرای   پیش از این در سال 89 با قراردادی 59 ساله به بخش خصوصی واگذار شده بود که به دلیل عدم انجام تعهدات بخش خصوصی سال 95 فسخ قرارداد این بنا به سرمایه گذار بخش خصوصی ابلاغ شد و دستگاه قضایی استان فسخ این قرارداد تنفیذ کرد.  
1396/5/18

کلید واژه: