امروز سه شنبه 29 خرداد 1397      
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان:
سرمایه گذاری بخش خصوصی، بهترین شیوه برای مرمت بناهای در حال مستهلک شدن است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب واگذاری های صندوق احیاء، برای مرمت بناهای بلاتکلیف و در حال مستهلک شدن بهترین شیوه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، حسین خواجه بیدختی، افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری مدت معین بناهای تاریخی حرکتی چند سال است که در قالب واگذاری های صندوق احیاء آغاز شده و این روش برای مرمت بناهایی بلاتکلیفی که به دلیل عدم کاربری صحیح در حال مستهلک شدن هستند بهترین روش است.

وی با اشاره به اینکه سمنان یکی از استان های پیشرو در زمینه احیاء بناهای تاریخی است، تصریح کرد: بامشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه یاد شده و تعیین کاربری مناسب برای این بناها، می توانیم شاهد شکل گیری مجموعه های گردشگری متناسب با انتظارات مخاطب باشیم.

خواجه بیدختی، ادامه داد: هم اکنون در استان سمنان بنای تاریخی بادگیر خانه کلانتر با سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد تومانی بخش خصوصی احیاء و مرمت شده و به زودی در قالب یک مجموعه پذیرایی سنتی متناسب با شأن بنا به گردشگران خدمت رسانی خواهد کرد.

وی، با بیان اینکه این بنای تاریخی می تواند مدل مناسب و محرک خوبی برای احیاء سایر بناهای تاریخی توسط بخش خصوصی باشد، افزود: امیدواریم این مجموعه تاریخی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود مورد استقبال گردشگران قرار خواهد گرفت.1396/6/5

کلید واژه: