امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
در دیدار مدیر عامل صندوق احیاء و معاون سیاسی، امنیتی خراسان رضوی مطرح شد:
تاکید بر لزوم گسترش همکاری ها میان صندوق احیاء و استانداری خراسان رضوی
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء در دیدار با سید جواد حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بر لزوم گسترش همکاری ها میان این صندوق و استانداری خراسان رضوی تأکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، محمدرضا پوینده، با تأکید بر ظرفیت منحصر به فرد استان خراسان رضوی برای احیاء بناهای تاریخی، افزود: در حال حاضر حضور گردشگران خارجی به ویژه اروپایی ها برای بازدید از بناهای تاریخی ایران، رشد چشمگیری کرده و متناسب با آن درخواست برای سرمایه گذاری در بناهای تاریخی توسط سرمایه گذاران داخلی نیز بسیار زیاد شده است .
پوینده تصریح کرد: سلیقه فرهنگی و علاقه گردشگران داخلی و خارجی حضور در بناهای تاریخی است و این عامل در کنار عوامل دیگر نظیر متناسب بودن مبالغ مرمت و مشوق های سرمایه گذاری، به عاملی برای معرفی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی به عنوان یک سرمایه گذاری پربازده و دارای توجیه اقتصادی تبدیل شده است .
وی، افزود: امیدواریم بتوانیم در قالب همکاری های مشترک میان ما، میراث فرهنگی استان و استانداری، پروژه های بیشتری را در استان ارزشمند خراسان رضوی که حرم مطهر امام رضا(ع) در آن قرار دارد، در فرآیند احیاء، مرمت و بهره برداری قرار دهیم.
در همین راستا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیزضمن قدردانی از تلاش های انجام شده توسط  صندوق احیاء بناهای تاریخی، برای مرمت و باز زنده سازی بناهای تاریخی استان خراسان رضوی، تصریح کرد: استان خراسان رضوی دارای ظرفیت های بی بدیلی در زمینه بناهای تاریخی است و در زمینه گردشگر به ویژه گردشگران مذهبی ما شاهد بودیم که در ایام تابستان 11 میلیون زائر وارد این شهرشدند که این امر یک فرصت مهم و تعیین کننده برای گردشگری کشور است.
وی با اعلام آمادگی برای گسترش همکاری های مشترک با صندوق احیاء افزود: در شورای برنامه ریزی مشهد 2017 14 بنای تاریخی شناسایی شده که باید احیاء شوند و ما امیدواریم در قالب همکاری های مشترک با صندوق احیاء و میراث فرهنگی استان بتوانیم هرچه بهتر این مهم را جامع عمل بپوشاینم.


1396/7/3

کلید واژه: