امروز دوشنبه 1 مرداد 1397      
در دیدار مدیرعامل صندوق احیاء با مدیرکل میراث خراسان رضوی، مطرح شد:
ظرفیت صندوق احیاء به اهداف سازمان میراث فرهنگی در استان ها کمک می کند
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء در در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی، گفت: صندوق احیاء ظرفیتی اثر بخش برای نجات بناهای تاریخی کشور است که می تواند به اهداف سازمان میراث در استان ها کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، محمدرضا پوینده با تأکید بر اینکه می توان بناهای موفق احیاء شده در واگذاری های صندوق احیاء را الگویی مناسب برای بناهای تاریخی خراسان رضوی قرار داد، افزود: این ابنیه ظرفیت بی بدیلی را برای توسعه زیر ساخت های گردشگری خراسان رضوی دارند و امیدواریم با همکاری و هماهنگی میان صندوق احیاء با اداره کل میراث فرهنگی استان که دکتر رهنما، مسئولیت آن را برعهده دارد و بخش هایی نظیر استانداری، شورای شهر و شهرداری مشهد، این امکان بیش از هر زمان دیگر در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان رشد شایان توجه سرمایه گذاری در بناهای تاریخی طی سال های گذشته، ادامه داد: شکل گیری صندوق احیاء با هدف حفظ ابنیه تاریخی کشور انجام شده و این ظرفیت می تواند در راستای اهداف مدیران استانی مورد استفاده قرار گیرد.

پوینده؛ ادامه داد: دولت بودجه کافی برای همه بناهای تاریخی کشور را نداردو امروز با ساز و کار صندوق احیاء، بناهای زیادی برای مرمت، دوباره زنده سازی و بهره برداری به بخش خصوصی واگذار شده که نمونه های موفق آن را در برخی استان ها می توان دید.

مدیر عامل صندوق احیاء تصریح کرد: این صندوق می تواند برای نجات اماکن تاریخی مشهد بسته های سرمایه گذاری را آماده کند تا از این رهگذر شاهد مرمت بناهای بیشتری در این شهر باشیم.

در ادامه این نشست مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی، گفت: از زمان حضور خود تلاش داشته ایم که لیست جامعی از بناهای تاریخی قابل واگذاری تهیه کنیم وبا رفع مشکلات آن ها بتوانیم از ظرفیتی همچون صندوق احیاء برای مرمت و احیاء آن ها توسط بخش خصوصی استفاده کنیم.

محمدرحیم رهنما، افزود: با توجه به اهداف سازمانی فرآیند واگذاری های صندوق احیاء را مورد بررسی قرار داده ایم و تلاش داریم در کوتاه ترین زمان ممکن از ظرفیت موجود صندوق احیاء در این عرصه استفاده کنیم.

این عضو جامعه دانشگاهی کشور، اظهار داشت: حضور اعضای تازه شوراي اسلامی شهر، فرصت مغتنمي را برای همکاری های مشترک در عرصه هایی نظیر احیاء ابنیه تاریخی فراهم آورده است و ما امیدواریم با حضور صندوق احیاء به عنوان ضلع سوم این همکاری های منتج به نتیجه شود.1396/7/3

کلید واژه: