امروز دوشنبه 1 مرداد 1397      
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:
احیاء بناهای تاریخی عاملی برای توسعه و رونق گردشگری
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احیاء بناهای تاریخی عاملی اثربخش برای توسعه زیر ساخت های گردشگری است، گفت: در برنامه ششم توسعه، تکالیف بسیار مهمی برای توسعه و رونق گردشگری دیده شده که احیاء ابنیه تاریخی یکی از این مصادیق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، سید علی ادیانی ، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه، تکالیف بسیار مهمی برای توسعه و رونق گردشگری دیده شده که احیاء ابنیه تاریخی یکی از این مصادیق است و مرمت و باز زنده سازی اماکنی تاریخی که مغفول مانده اند با مشارکت بخش خصوصی اقدامی پسندیده است که ما در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از این اقدام، پیگیری چگونگی انجام آن نیز هستیم.

ادیانی، خاطرنشان کرد: این اقدام، اقدامی در راستای استفاده از ظرفیت های داخلی برای اشتغالزایی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: ابنیه تاریخی برجای مانده از گذشتگان، می تواند زمینه ساز اتفاقات مهمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد باشد و ما با صرف هزینه مشخص می توانیم ابنیه تاریخیمان را مجدد احیاء کنیم و این ثروت های برجای مانده از گذشتگان را در راستای اقتصاد پویا قرار دهیم.

وی با اشاره به لزوم گسترش هر چه بیشتر فعالیت های صندوق احیاء در سراسر کشور گفت: هم اکنون در استان مازندران ظرفیت های بسیار منحصر به فردی در عرصه ابنیه تاریخی وجود دارد که می تواند با سرمایه گذاری مناسب، مورد بهره برداری قرار گیرد.1396/7/10

کلید واژه: