امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
مدیر عامل شرکت سرمایه گذار در بادگیر خانه کلانتر سمنان:
احیاء بناهای تاریخی در رشد فرهنگی و توسعه اقتصادی بسیار تأثیر گذار است
مدیر عامل شرکت سرمایه گذار در خانه طاهریان و بادگیر خانه کلانتر سمنان، گفت: احیاء بناهای تاریخی در رشد فرهنگی و توسعه اقتصادی بسیار تأثیر گذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، شهرام ذوالفقاری با بیان اینکه بناهای تاریخی، ابنیه ای هستند که سنگ بنای ارزشی و فرهنگی، هر شهری محسوب می شوند، افزود: احیاء این بناها در رشد فرهنگی و توسعه اقتصادی بسیار تأثیر گذار است.

وی با اشاره به راهبرد اثربخش دولت دکتر روحانی در تسریع و تسهیل شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی در بناهای تاریخی، خاطر نشان کرد: همزمان با روی کار آمدن دولت اعتدال باب خوبی در این عرصه باز شد و صندوق احیاء توانست در این دوره اقدامات مهمی را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت سبز قومس، با اشاره به ظرفیت منحصر به فرد ابنیه دارای قدمت کشورمان در عرصه جذب گردشگر، ادامه داد:در سطح شهر های کشورمان ما بناهای منحصر به فردی را داریم که منطبق با الگوی ساخت و شرایط اقلیمی مناطق خود ساخته شده اند و تلفیق مهمی را از سبک زندگی، هنر و معماری به نمایش گذاشته اند.

این سرمایه گذار بخش خصوصی در بادگیر خانه کلانتر، افزود: گردشگران خارجی معمولا یکبار برای دیدن شهر هایی نظیر اصفهان، یزد و تبریز به ایران سفر می کنند و برای بار دوم به دنبال بازدید از مناطقی هستند که کمتر دیده شده اند و این شرایط فرصت خوبی را برای معرفی ابنیه تاریخی سایر مناطق کشور فراهم می سازد.

وی، در پایان یادآور شد: هم اکنون احیاء و مرمت دو بنای تاریخی بسیار زیبا و منحصر به فرد خانه طاهریان و بادگیر خانه کلانتر سمنان این امکان را فراهم آورده تا با قرار گرفتن این دو بنا در کنار سایر جاذبه های گردشگری موجود در استان، سمنان به عنوان مقصد گردشگری پر رونق معرفی شود.1396/7/15

کلید واژه: