امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امروز دوشنبه 17 مهر 96 برگزار شد، بر حفظ و نگهداری از مواریث فرهنگی و توسعه گردشگری در نقاط مختلف کشور تأکید شد.

به‌گزارش صابتا به نقل از میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی بر افزایش درآمد موزه‌ها و استفاده از فناوری‌های روز دنیا در موزه‌ها تأکید کرد .

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: «نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از اختصاص درآمد موزه‌ها به خود آنها حمایت کنند تا شاهد تجهیز و ارتقای امنیت موزه‌های سراسر کشور باشیم

همچنین در این دیدار بر نگاه ویژه به نوشهر، چالوس و کلاردشت به‌عنوان مناطق گردشگرپذیر کشور برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تأکید شد .

هاجر چنارانی و حمید گرمابی نمایندگان مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به تعدد آثار تاریخی‌فرهنگی در نیشابور، خواستار نگاه و توجه ویژه به این منطقه شدند .

معاون رئیس‌جمهوری نیز در این دیدار با بیان اینکه حفظ و نگهداری از میراث‌ فرهنگی‌تاریخی از وظایف اصلی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است، افزود: «مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی برای حفظ مواریث فرهنگی و توسعه صنعت گردشگری در کشور امری لازم و ضروری است.»1396/7/17

کلید واژه: