امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس:
تنها راه ممکن برای احیاء بناهای تاریخی ورود بخش خصوصی است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه لزوم توجه به توسعه زیرساخت های گردشگری در قالب احیاء بناهای تاریخی توسط بخش خصوصی، گفت: تنها راه ممکن برای احیاء بناهای تاریخی به عنوان رکن اساسی در توسعه زیر ساخت های گردشگری، تسهیل ورود بخش خصوصی به این عرصه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، ابوالفضل ابوترابی افزود: گردشگری یک مزیت بسیار مهم برای کشور ماست و اگر بخواهیم در این صنعت، یک کشور پیشرفته شویم، باید به توسعه زیرساخت ها بیش از پیش توجه کنیم.

وی، افزود: تنها راه ممکن برای احیاء بناهای تاریخی به عنوان رکن اساسی در توسعه زیر ساخت های گردشگری، تسهیل ورود بخش خصوصی به این عرصه است و غیر از این هیچ راه و مسیر نمی تواند اثر بخشی لازم را داشته باشد.

نماینده مردم تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: دولت و مسئولان باید کمک کنند تا بتوانیم از ظرفیت عظیم بخش خصوصی در زمین احیاء، مرمت و بهره برداری مدت معین از بناهای تاریخی استفاده کنیم تا بتوانیم این بناهای نمغفول مانده را به مکان هایی زنده و پویا برای علاقه مندان و گردشگران تبدیل کنیم.

وی، با تاکید بر اینکه حضور و مشارکت مردم در عرصه های یاد شده میتواند به اشتغال کمک شایان توجهی کند، تصریح کرد: جلوگیری از تخریب بناهای تاریخی، بهره وری اقتصادی و توانمندسازی بخش خصوصی، از جمله ویژگی هایی است که در غالب واگذاری مدت معین و بهره برداری از بناهای تاریخی قابل دسترسی است .

ابوترابی، یادآور شد: تجربه ی نجات بخشی ابنیه ی تاریخی و فرهنگی و بهره برداری بخش خصوصی از آن با تکیه بر نظارت های دولتی امروز یک امر شناخته شده در جهان است و صندوق احیاء در سالهای اخیر به خوبی توانسته است با بومی سازی این تجارب ارزنده اقدامات موثری را در این باره انجام دهد.1396/7/18

کلید واژه: