امروز يکشنبه 28 مرداد 1397      
/بناهای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء در عرصه شناخت/
خانه های مغیث الاسلام بروجرد تجلی از معماری ایرانی – اسلامی
خانه تاریخی مغیث الاسلام طباطبایی در بروجرد تجلی از معماری ایرانی – اسلامی است که به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری مدت معین توسط صندوق احیاء بناهای تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، خانه تاریخی مغیث الاسلام طباطبایی به لحاظ سبک معماری از داشته های غنی زمان خود حکایت ها دارد، فضاهای تعریف شده در این خانه زیبا کمترین تغییر و تصرف را به خود دیده و مشتمل بر دو بخش بیرونی و اندرونی است .

از فضاهای خانه تاریخی مغیث الاسلام می توان به مطبخ، اتاق های شاه نشین، مهتابی، حمام اختصاصی و. اشاره کرد .

تزئینات این بنا در قالب کاشی کاری، گچ بری، ارسی، نقاشی بر روی سقف است

مراسم تحویل و تحول « مغیث الاسلام» بروجرد پانزدهم مردادماه سال جاری با حضور مسئولان میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی لرستان، سرمایه گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیاء برگزار شد.

بازگشایی پاکت ج این بنای تاریخی 24 بهمن ماه سال گذشته در کمیسیون مزایده های صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با اعلام نام برنده و پس از طی مراحل قانونی این بنا تحویل شرکت حمایت از تولیدکنندگان صنعت و کشاورزی به عنوان برنده مزایده این بنای تاریخی شد .

بنای تاریخی یاد شده، به مدت 20 سال واگذار و یک میلیارد و پانصد میلیون تومان نیز برای مرمت آن در نظر گرفته شده است، همچنین هزینه اجاره ماهیانه برای این بنا یک میلیون تومان تعیین شده است.1396/7/19

کلید واژه: