امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
بازدید فنی ناظر ستادی صندوق احیاء از فاز دوم خانه صادقی اردبیل
رییس اداره فنی و مهندسی و ناظر ستادی صندوق احیاء از فاز دوم خانه تاریخی اردبیل بازدید و در جریان مراحل و جزئیات فعالیت در این بناها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی (صابتا)، در ادامه بازدیدهای دوره ای ناظران ستادی صندوق احیاء، فرشید عبداللهی رییس اداره فنی و مهندسی و مجتبی چناری کارشناس فنی و ناظر ستادی صندوق احیاء، از فاز دوم خانه صادقی اردبیل که پیش از این توسط این صندوق به بخش خصوصی واگذار شده بود را مورد بازدید قرار داد   .

چناری کارشناس فنی و ناظر ستادی صندوق احیاء، در همین راستا افزود: خانه صادقی اردبیل به عنوان اولین  پروژه صندوق احیاء در استان اردبیل می باشد، که فاز اول آن که پذیرایی می باشد مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته و فاز دوم این بنای تاریخی در حال مرمت، استحکام بخشی و بازسازی است   .

فرشید عبداللهی گفت: فاز دوم این بنا که کاربری اقامتی دارد پس از طی مراحل مرمت پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

رییس اداره فنی و مهندسی صندوق احیاء همچنین در مورد این بنای تاریخی، تصریح کرد: فاز اول خانه صادقی هم اکنون در حال خدمات رسانی به گردشگران داخلی و خارجی با رعایت نکات فنی و نظارتی صندوق احیاء است   .

گفتنی است، خانه صادقی مربوط به دوره قاجار در محله اوچدکان در سال 1283 هجری قمری ساخته شده گفت: این اثر به شماره 14465 در 16 اسفند 86 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .


1396/8/15

کلید واژه: