امروز دوشنبه 2 مهر 1397      
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس:
سرعت احیاء بناهای تاریخی در گرو ورود بخش خصوص به این حوزه است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: ورود بخش خصوصی به احیاء بناهای تاریخی و سرمایه گذاری مردمی در این حوزه می تواند روند باززنده سازی بناهای تاریخی را سرعت بخشد.

شهاب الدین بی مقدار در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، افزود: ورود بخش خصوص به احیاء بناهای تاریخی می تواند روند احیاء بناهای تاریخی را سرعت بخشد و در این میان نباید فراموش کرد که فرآیند باززنده سازی بناهای تاریخی عاملی موثر برای جذب گردشگر و پویایی اقتصاد گردشگری در مناطق مختلف کشور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مرمت و احیاء بناهای تاریخی و تبدیل این اماکن به مجموعه های ارائه دهنده خدمات گردشگری منطبق با حفظ شأن بنا، تجربه موفقی است که باید با سرعت بیشتری در کشور دنبال شود.

وی با اشاره به کمک شایان توجه صندوق احیاء بناهای تاریخی به توسعه زیر ساخت های گردشگری، تصریح کرد: با احیاء بناهای تاریخی زیر ساخت های گردشگری به عنوان عامل توسعه اقتصادی گسترش می یابد و با افزایش تعداد واگذاری های صندوق احیاء، بناهای بیشتری مرمت می شوند و این جاذبه های گردشگری که عامل پیوند اقتصاد و فرهنگ هستند، گسترش خواهند یافت.

وی با اشاره به نمونه های موفق ورود بناهای تاریخی به چرخه بهره وری در تبریز، افزود: در رویداد تبریز 2018 افزایش ظرفیت بی بدیل بناهای تاریخی این شهر یکی از نقاط قوت محسوب می شوند.

وی با اشاره به لزوم برگزاری هر چه با شکوه تر رویداد فرهنگی تبریز 2018، ادامه داد: همه مردم و علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم باید در برپایی شایسته این رویداد فرهنگی کمک کنند چرا که انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 فرصت بی بدیلی رابرای کشور به همراه داشته است.1396/8/20

کلید واژه: