امروز سه شنبه 1 آبان 1397      
بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس فراکسیون زنان مجلس از سعد السلطنه قزوین/اشتغال 81 زن سرپرست خانوار و هنرمند در غرفه های احیاء شده این بنای تاریخی
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از کاروانسرای سعد السلطنه قزوین یکی از واگذاری های موفق صندوق احیاء بناهای تاریخی در کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، مولاوردی در بازدید خود از سعد السلطنه این بنای تاریخی را ظرفیتی مهم و تأثیرگذار در توسعه گرشگری استان قزوین و جذب گردشگر خواند.

از جمله نکات مهم این بازدید که توسط شهیندخت مولاوردی و پروانه سلحشوری به همراه جمعی از مسئولان استانی در حاشیه همایش منع خشونت علیه زنان در قزوین برگزار شد، بررسی میزان اشتغال به کار بانوان در غرفه های سعد السطنه عنوان شده است.

مسئولان یاد شده طی بازدید خود در غرفه اقدس امینی تنها هنرمند زن قلم زنی قزوین حضور یافتند و از نزدیک با فعالیت های این هنرمندآشنا شدند.

بنا بر اعلام رسمی روابط عمومی سعد السلطنه قزوین هم اکنون 81 نفر از زنان سرپرست خانوار و هنرمند استان قزوین در 76 غرفه این بنای تاریخی احیاء شده، مشغول فعالیت هستند که به عنوان نمونه می توان به غرفه شمس السلطنه این مجموعه تاریخی اشاره داشت که 25 نفر از بانوان در آن فعالیت دارند.

بازدید از موزه سفال، سرای بهشتی و حیاط چهارسوق از دیگر برنامه های این بازدید بوده است.

گفتنی است، صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به استناد بند «ز» ماده 114 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، مجموعه تاریخی سعد السلطنه قزوین را با کاربری مركز پذيرايي، سياحتي، اقامتي، فرهنگي، اقتصادي و توريستي، در خردادماه سال 1387 به سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین جهت مرمت، احیاء و بهره برداری واگذار نمود و در حال حاضراین بنا پس از پایان مرمت، در حال بهره برداری و خدمات رسانی به علاقه مندان است.1396/9/8

کلید واژه: