امروز يکشنبه 18 آذر 1397      
ابلاغ ضوابط اجرایی واحد های فرهنگی و تجاری سعد السلطنه قزوین/فعالیت 140 غرفه در این بنای تاریخی تا پایان سال
معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء خبر داد:
در نشست مشترک معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء بناهای تاریخی با مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین شرکت بهره بردار سعد السلطنه قزوین بنای واگذار شده صندوق احیاء، درباره ضوابط استقرار واحد های تجاری و فرهنگی مرتبط تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، علی کاظمی در تشریح این نشست، افزود: با توجه به اینکه سعد السلطنه قزوین به عنوان مجموعه ای از راسته بازارها و به عنوان کاروانسرایی درون شهری است که شاید یکی از بهترین مرمت ها و احیاء ها در سطح کشور در مورد آن انجام پذیرفته باشد، رونق اقتصادی و فرهنگی آن در دستور کار صندوق احیاء قرار دارد.

وی با بیان اینکه این بنای تاریخی ظرفیت آن را دارد که حوزه گردشگری قزوین و مناطق اطراف آن را تحت تأثیر قرار دهد، ادامه داد: ما بدلیل حساسیت موضوع سعد السلطنه جلسات متعدد و مستمری را با سرمایه گذار این بنای تاریخی(شرکت نوسازی و بهسازی قزوین) به منظور تعیین اولویت های رونق بخشی آن برگزار کرده ایم که در جلسه گذشته درباره ضوابط استقرار واحد های تجاری و فرهنگی فعال در این کاروانسرا و ساماندهی هنرمندان صنایع دستی در این بنای تاریخی، تصمیم گیری شد.

کاظمی در تشریح تصمیم گری یاد شده، افزود: اولویت هایی در مورد نحوه انتخاب، استقرار و دسته بندی های مشاغلی که دارای جنبه فرهنگی و تجاری واقع در راسته بازار های اصلی وجود داشت که تدوین شد و به عنوان صورتجلسه به کارگزار بهره بردار این بنای تاریخی، ابلاغ شد.

معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء بناهای تاریخی، تصریح کرد: پیشبینی ما این است که تا پایان سال بالغ بر 140 غرفه در فضای تجاری عمارت سعد السلطنه فعالیت داشته باشند.

وی، افزود:راه اندازی بخش پذیرایی و اقامتی در سعد السلطنه یکی از موضوعاتی است که با توجه به کاربری تعیین شده برای این بنا مورد تأکید ما بوده وبر همین اساس یک رستوران درحیاط بهشتی ها برپا شده است.

کاظمی همچنین در مورد فضای اقامتی این بنا، ادامه داد: یکی از اساسی ترین مشکلات ما در سعد السلطنه بحث فضای اقامتی است که در جلسات مکرر این موضوع مورد تأکید قرار گرفته و در جلسه ای که دیروز داشتیم در بحث جزئیات واحد اقامتی مقرر شد، سازمان نوسازی بهسازی پیشنهادات خود را در خصوص تغییر جزئی لکه گذاری ها اعلام کند تا فضای اقامتی این کاروانسرای اقامتی نیز به بهره برداری برسد.1396/10/5

کلید واژه:صندوق احیاء، علی کاظمی، سعد السلطنه قزوین