امروز دوشنبه 19 آذر 1397      
نخستین جشنواره ملی بناهای تاریخی با عنوان «احیاء» در بهمن ماه افتتاح می شود
پرهام جانفشان در گفت و گو با صابتا، خبر داد:
سرپرست صندوق احیاء بناهای تاریخی از افتتاح نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی با عنوان «احیاء» همزمان با آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان با اعلام این خبر افزود: از جمله اهداف برگزاری این رویداد فرهنگی ملی در عرصه عکاسی، می توان به فرهنگ سازی و توجه به میراث فرهنگی و بناهای تاریخی کشور، اهمیت بخشی به بناهایی که کمتر دیده شده اند از رهگذر لنز دوربین عکاسان و شناسایی بهتر و امکان برنامه ریزی برای ابنیه تاریخی کشور، اشاره کرد .

سرپرست صندوق احیاء، با بیان اینکه نشان دادن جریان زندگی در ابنیه باززنده سازی شده یکی از محور های اصلی این جشنواره است، ادامه داد: دیده شدن بناهای تاریخی نظیر کاروانسراها، حمام ها، آب انبارها، محوطه های تاریخی در کشور، توجه به ارزش های فرهنگی و متمایز کردن آن ها در آثار تاریخی ایران از دیگر مواردی است که در برگزاری این جشنواره مدنظر قرار داده شده است.

وی در همین راستا، تصریح کرد: انتشار فراخوان این جشنواره تا دو هفته آینده انجام می شود و عکاسان و عموم علاقه مندان در بازه زمانی سه ماه( از ابتدای بهمن تا اواخر فروردین) فرصت دارند که عکس های خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند .1396/10/6

کلید واژه: