امروز يکشنبه 18 آذر 1397      
ایجاد 214 شغل مستقیم در سعد السلطنه قزوین/بازدید بالغ بر550 هزار نفر از این بنای تاریخی در سال جاری
بهره بردار سعد السلطنه قزوین یکی از واگذاری های صندوق احیاء، خبر داد:
مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین سرمایه گذار و بهره بردار مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین از اشتغال 214 نفر در این مجموعه تاریخی احیاء شده کشور خبر داد و میزان بازدید کنندگان این بنای تاریخی را ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از 550 هزار نفر خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، آرش رشوند با اعلام این خبر افزود: تعداد بانوان شاغل در سعد السطنه قزوین 115 نفر بوده و تعداد شاغلان مرد در این مجموعه تاریخی99 نفر هستند.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی و گسترش فعالیت های فرهنگی دو محور مهمی است که در توسعه بهره برداری از این مجموعه تاریخی مدنظر سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین به عنوان بهره بردار بخش خصوصی سعد السلطنه قرار دارد، افزود: هم اکنون تعداد کارآفرینی مستقیم و غیر مستقیم از نظر کمیت کارگاه های مرتبط با سعد السلطنه به 44 کارگاه می رسد که به این تعداد فعالیت 3 کارگاه آموزشی را باید اضافه کرد.

رشوند ضمن تأکید بر تعاملات مثبت میان صندوق احیاء و سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین به منظور رونق هر چه بیشتر گردشگری در مجموعه تاریخی سعد السلطنه و بالطبع آن شهر قزوین، تصریح کرد: در نوروز امسال 96 تور قزوین گردی و در هفته فرهنگی قزوین نیز 72 تور در همین راستا برگزار شده که در همه این تور ها بازدید از مجموعه تاریخی سعد السلطنه محور برنامه های گردشگری بوده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین در پایان تأکید کرد: تعداد کل بازدید کنندگان بومی و ملی از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه 557373 نفر بوده و تعداد بازدید کنندگان بین المللی این مجموعه 1746 نفر بوده است.

گفتنی است، بنا بر اعلام معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء، پیشبینی می شود که تا پایان سال بالغ بر 140 غرفه در فضای تجاری عمارت سعد السلطنه فعالیت داشته باشند که این افزایش سطح بهره وری، عاملی برای رشد اشتغال در این بنای تاریخی خواهد بود.1396/10/9

کلید واژه:سعد السلطنه قزوین، صندوق احیاء بناهای تاریخی