امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
شهردار قزوین با حضور در غرفه صندوق احیاء بناهای تاریخی، تصریح کرد:
سعد السطنه به یک نماد اثر گذار در قزوین تبدیل شده است
شهردار قزوین، تأکید بر اینکه کاروانسرای سعد السطنه امروز به یک نماد اثر گذار در این شهر تبدیل شده است، گفت: مجموعه سعدالسلطنه توانسته در محور های مختلف نظیر حفظ میراث فرهنگی، اشتغالزایی و اقتصاد محلی، جذب گردشگر و برپایی رویداد های فرهنگی گام های مهم و جدی بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، علی صفری با تأکید بر اینکه کاروانسرای سعد السطنه امروز به یک نماد اثر گذار در این شهر تبدیل شده است، افزود: امروزه اگر به اقتصاد پایدار علاقه مند باشیم باید به سمت گردشگی برویم و در این میان نباید فراموش کنیم که نفت برای ما اقتصاد پایدار نیست و گردشگری می تواند یک اقتصاد پایدار باشد.

شهردار قزوین، با تأکید بر اینکه در مدیریت شهری نگاه ما صرفاً شهروند محور نیست بلکه ما نگاهمان را فراتر قرار داده ایم و به دنبال جذب گردشگران دخلی و خارجی هستیم، تصریح کرد: فرصت بی نظیر اشتغالزایی که با احیاء ابنیه تاریخی ایجاد می شود، می تواند درآمد های محلی خوبی را برای مجموعه شهری ایجاد کند.

وی با اشاره به نقش باززنده سازی ابنیه تاریخ در حوزه مسایل فرهنگی، ادامه داد: آثار تاریخی هویت تاریخی یک شهر هستند لذا هر چه در این زمینه نگهداری و شناساندن این آثار تاریخی به منظور جذب گردشگری کار کنیم، نتایج مثبت آن ملموس تر خواهد بود.

صفری، خاطر نشان کرد: امیدوارم با مذاکراتی که با مسئولان سازمان میراث فرهنگی داشته ایم، دولتخانه صفوی که یک مجموعه بی نظیر در قزوین است را بتوانیم به مانند سعد السطنه احیاء کنیم.1396/11/6

کلید واژه: