امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
خانه تاریخی محمد قلي شیران با نام تجاري هتل الماس پالاس در یازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران
یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با هدف تقویت گردشگری داخلی از تاريخ سوم بهمن ماه آغاز به کار کرد در اين راستا رضا برادران اصفهانی سرمایه گذار و بهره بردار خانه تاریخی محمد قلی شیران و كاروانسراي گز در اصفهان، در غرفه صندوق احياءو بهره برداري حضور یافت و به معرفی این بنای ارزشمند تاریخی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، خانه تاریخی محمد قلی شیران مربوط به دوره قاجار- پهلوی است که در سال 1382 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید است و توسط صندوق احیاء و بهره برداری از آثار تاریخی فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به رضا برادران اصفهانی در بخش خصوصی واگذار گردید .

رضا برادران اصفهانی در مصاحبه ای در پاسخ به سوالی درباره ضرورت احیاء و مرمت بناهای تاریخی، از مرمت خانه تاریخی محمد قلي شیران و کارونسرای گز به عنوان دو پروژه مهم در این حوزه نام برد که نه تنها موجب احیای دو بنای ارزشمند تاریخی گردیده، بلکه با تغییر کاربری آنها به هتل و مراكز اقامتي فرهنگي، زمینه برای جذب گردشگران بیشتر و اشتغالزایی فراهم شده است .

رضا برادران اصفهانی با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری در زمینه اشتغال و كار آفريني، از خانه تاریخی شیران به عنوان نمونه ای نام برد که پس از اتمام مرمت و آغاز به کار، موجبات اشتغال مستقیم و غیر مستقیم 300 نفر را فراهم می آورد .

برادران اصفهانی همچنین مرمت و احیای آثار تاریخی را یک تحول مهم فرهنگی ارزیابی کرد که موجبات آشنایی گردشگران داخلی و خارجی را با ارزش ها و سنت های ایرانی بویژه معماری ایرانی - اسلامی فراهم می آورد.1396/11/6

کلید واژه: