امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین:
صندوق احیا ظرفیت عظیمی برای توسعه زیرساخت های گردشگری کشور است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی دارای ظرفیت ها و قابلیت هایی است که می تواند علاوه بر اثربخشی بر مرمت بسیاری از بناهای تاریخی، اقدام به امروزی کردن کاربری و رونق گردشگری این دست ابنیه کند.

محمدعلی حضرتی ها در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، افزود: در این حال، شاهد این موضوع هم هستیم که اکثریت پروژه های واگذاری شده زیر نظر صندوق احیا، از میزان رضایت قابل توجهی نزد گردشگران داخلی و خارجی به عنوان یکی از مخاطبان اصلی صندوق برخوردارند. 

وی تاکید: تسهیل روند اطلاع رسانی مزایده ها، واگذاری و فرایند مرمت – بهره برداری از ابنیه تاریخی – فرهنگی، از دیگر دستاوردهای قابل توجه در صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، یادآور شد: البته بالا بردن سطح هماهنگ میان صندوق احیاء و ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها به ویژه در مناطقی که برخی از ابنیه در مرز مشترک دو یا چند استان قرار دارند، بسیار کاربردی و سازنده است. 

حضرتی با بیان اینکه بخش گردشگری از پیشران های مهم حوزه اقتصای هر کشوری محسوب می شود، گفت: ابنیه واگذار شده توسط صندوق، عملا موجب رونق سطح درآمدی مردم مناطق، بالا رفتن تعاملات جوامع محلی و تلاش برای افزایش سطح معلومات عمومی توسط افراد بومی همجوار با ابنیه مرمت و بهره برداری شده، می شود.

1396/11/8

کلید واژه: