امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
بازدید نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان از حمام قلعه این شهر
نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با حضور در بنای تاریخی حمام قلعه این شهر، از روند فعالیت های حین بهره برداری این بنای تاریخی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، صمدقربانی سپهر بهره بردار صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی ضمن اعلام این خبر، افزود: آیت الله غیاث الدین طه محمدی در جریان این بازدید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه استفاده از ظرفیت های درونزا برای تقویت اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.

قربانی ادامه داد: نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با اشاره به نقش باززنده سازی ابنیه تاریخی در ایجاد اشتغال در شهر های مختلف کشور، ابراز امیدواری کرد که بناهای احیاء شده بتوانند در زمینه اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ و هویت اسلامی در جامعه نقش اثر بخشی داشته باشند.

گفتنی است، حمام قلعه از جمله واگذاری های مدت معین صندوق احیاء است که با کاربری پذیرایی هم اکنون در حال بهره برداری است.

مدت قرارداد این بنای تاریخی به مدت 5 سال بوده و مبلغ مرمت این بنا 50 میلیون تومان است و همچنین مبلغ اجاره بهای این بنای تاریخی ماهیانه سه میلیون و پانصد هزار و پنجاه هزار تومان تعیین شده است.

حمام قلعه یکی از زیباترین حمام‌ های استان همدان است که با معماری اسلامی-ایرانی در اواخر دوره قاجار بنا شده است و دارای مساحتی حدود یک هزار و ۵۰۰ مترمربع است.1396/11/24

کلید واژه: