امروز چهارشنبه 7 فروردين 1398      
رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس، تأکید کرد:
احیاء بناهای تاریخی یکی از ظرفیت ها برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی است
رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث اقتصاد مهمترین موضوع و سیاست پیش روی ما عملی کردن برنامه اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای رهبری در این حوزه است، اقتصاد مقاومتی یعنی توجه به ظرفیت های درون زای کشور و یکی از این ظرفیت ها بحث گردشگری و احیاء بناهای تاریخی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، جبار کوچکی نژاد، تصریح کرد: متولیان ابنیه تاریخی می توانند با مشارکت بخش خصوصی در زمینه احیاء، این بناها را به عاملی برای رونق گردشگری و اشتغالزایی تبدیل کنند .

وی در همین راستا، افزود: خوشبختانه در کشور ما بناهای تاریخی و مذهبی بسیار زیادی وجود دارد و در هر استان چندین بنای تاریخی که مورد توجه گردشگران خارجی باشد، یافت می شود .

رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی، افزود: در برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت این اجازه را داده اند که برای حفظ و نگهداری از بناهای تاریخی از بخش خصوصی استفاده کند و این درواقع یک راهبرد کارآمد است که دولت با اتکا به روش هایی نظیر آنچه که صندوق احیاء بناهای تاریخی به کار می بندد بتواند ابنیه ایی که به فراموشی سپرده شده را به چرخه نجات بخشی بازگردانند و به جای اینکه بودجه عمرانی کشور را صرف حفظ و نگهداری همه بناهای تاریخی کند این اعتبارات را در محل خود هزینه کند .

کوچکی نژاد با اشاره به نقش باززنده سازی بناهای تاریخ در ایجاد اشتغال در کشور، ادامه داد: امروز ایجاد اشتغال یکی از نیاز های مهم و ضروری کشور است که همه حوزه ها باید به فراخور توانمندی های موجودشان در پیشبرد این هدف مهم تلاش کنند و در این بین متولیان ابنیه تاریخی کشور می توانند با مشارکت بخش خصوصی این بناها را به عاملی برای رونق گردشگری و در نتیجه ایجاد اشتغال دعوت کنند .

وی خاطر نشان کرد: در بحث اقتصاد مهمترین موضوع و سیاست پیش روی ما عملی کردن برنامه اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای رهبری در این حوزه است، اقتصاد مقاومتی یعنی توجه به ظرفیت های درون زای کشور و یکی از این ظرفیت ها بحث گردشگری و احیاء بناهای تاریخی است.1396/11/28

کلید واژه: