امروز شنبه 3 فروردين 1398      
مدیرعامل صندوق احیاء، یادآور شد:
فرصت مغتنم همکاری صندوق احیاء با صدا و سیما برای تحقق بیشتر منافع ملی در حوزه ابنیه تاریخی
مدیرعامل صندوق احیاء بناهای تاریخی در نشست تخصصی گروه اقتصاد مدیریت پژوهش خبری صدا و سیما که با محوریت اقدامات این صندوق در توسعه گردشگری و اشتغالزایی برگزار شد، افزود: آشنایی بیشتر اثرگذاران رسانه ملی و پژوهشگران، دبیران و سردبیران خبر صدا و سیما با ظرفیت ها و اقدامات صندوق احیاء فرصت مغتنمی برای ایجاد همکاری ها بیشتر در راستای تحقق بخشی به منافع ملی در زمینه باززنده سازی ابنیه تاریخی را فراهم می سازد.

به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان بااشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در عملی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی و نقش بهره مندی از ظرفیت های درونزایی کشور در تحقق این مقوله مهم، ادامه داد: بناهای تاریخی و بازگشت آن ها به چرخه بهره وری یکی از مزیت های کشور است که می توان با اتکا به آن ها گام های شایان توجهی در راستای اقتصاد مقاومتی و در ذیل آن اقتصاد درونزا و برون نگر برداشت .

جانفشان با تأکید بر اینکه مرمت بناهای تاریخی با مشارکت بخش خصوصی بار مالی حفظ این بناها را از دوش دولت برمی دارد، ادامه داد: احیاء بناهای تاریخی وجه درونزای اقتصاد کشور به ویژه اقتصاد گردشگری را پویا می کند، اقتصادی که با جذب گردشگری خارجی وجه بروننگری را نیز نمایندگی می کند .

وی با اشاره به مصوبه مجلس برای افزوده شدن توسعه صنایع دستی و فرش به اقدامات صندوق احیاء، افزود: با اتکا به این مصوبه حوزه های اقدامات حمایتگری در حوزه های یاد شده نیز به وظایف صندوق احیاء افزوده می شود و ما در این عرصه اقداماتی نظیر حمایت از استادکاران و مرمت گران را در دستور کار خود قرار می دهیم .

جانفشان در ادامه برگزاری رویداد های فرهنگی در قالب تقویم فرهنگی بناهای تاریخی صندوق در سال 97 و برپایی جشنواره عکس احیاء بناهای تاریخی را از جمله برنامه های این صندوق و افزود: انتشار نخستین شماره نشریه تخصصی احیاء بناها و بافت های تاریخی می تواند بستر مناسبی برای مطرح شدن اقدامات علمی و پژوهشی در این حوزه باشد .

مدیرعامل صندوق احیاء بناهای تاریخی در پایان افزود: این صندوق برنامه های عملیاتی برای رفع مشکلات حفظ و نگهداری خانه های تاریخی دارای مالکیت خصوصی دارد و به زودی این مسئله در قالب تنظیم نظامنامه ای جدید مدنظر قرار می گیرد .

گفتنی است، در این نشست علی کاظمی مدیر سرمایه گذاری و سید امین صانعی مهری رییس اداره روابط عمومی صندوق احیاء نیز حضور داشتند و در ابتدای این برنامه مدیر سرمایه گذاری به ارائه گزارشی از روند فعالیت های این صندوق پرداخت.1396/11/30

کلید واژه: