امروز شنبه 3 فروردين 1398      
به منظور احیا، مرمت و بهره برداری مدت معین:
خانه رمدانی ساری، توسط صندوق احیاء به سرمایه گذار بخش خصوصی تحویل شد
مراسم تحویل و تحول « خانه رمدانی» ساری استان مازندران با حضور مسئولان اداره کل میراث فرهنگی این استان، سرمایه گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیاء برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، مراسم تحویل و تحول « خانه رمدانی» استان مازندران با حضور کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان، سرمایه گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیاء انجام شد .

بازگشایی پاکت ج این بنای تاریخی چندی پیش در کمیسیون مزایده های صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با اعلام نام برنده و پس از طی مراحل قانونی این بنا تحویل محسن عزیزی، به عنوان برنده مزایده این بنای تاریخی شد.

بنای تاریخی یاد شده، به مدت 10سال واگذار و هفت ماه نیز برای مرمت آن در نظر گرفته شده است، هزینه اولیه مرمت این بنا دویست و پانزده میلیون تومان و اجاره ماهیانه برای این بنا چهارمیلیون و صد هزار تومان تعیین شده است .

خانه رمدانی یکی از ابنیه تاریخی شایان توجه با قدمت قاجاری است که در مرکز استان مازندران قرار دارد .

این بنا در 600 متر مربع با پیشینه‌ای از دوره قاجار در بافت قدیم شهر ساری و در محله آب‌انبار نو قرار دارد. این عمارت متشکل از دو ساختمان و یک حیاط مرکزی است .

بنای دو طبقه‌ای که در جلو قرار دارد با سردری زیبا در واقع نقش ورودی و هشتی بنا را ایفا می کند. این فضا جهت استراحت مراجعه‌کنندگان و انجام اموری که نیاز به وارد شدن به خانه را نداشته در نظر گرفته شده و اتاق‌های طبقه فوقانی با تزئینات زیبای چوبی، پنجره‌های ارسی و نورگیرهای گچی محل اسکان مهمانان بوده است .

گفتنی است، بنای تاریخی خانه رمدانی در استان مازندران شهر ساری- خیابان انقلاب کوچه آب ­ انبارنو واقع شده است.1396/12/8

کلید واژه: