امروز شنبه 3 فروردين 1398      
نشست تخصصی احیاء بناهای تاریخی در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر برگزار شد
نشست تخصصی احیاء بناهای تاریخی با همکاری و جذب سرمایه بخش خصوصی امروز چهارشنبه از ساعت 14 الی 17 در سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، معرفی اهداف و جایگاه قانونی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی، نحوه واگذاری های بناهای تاریخی به بخش خصوصی و گزارش عملکرد صندوق یاد شده از جمله محور هایی بود که در بخش اول این نشست توسط ابراهیم مستوفی سرپرست اداره نظارت بر بهره برداری و ارزیابی طرح های صندوق احیاء به آن پرداخته شد.

بررسی فنی بناهای در حال بهره برداری و بناهای مرمت شده نیز بخش دوم این نشست بود که فرشید عبدالهی رییس اداره فنی و مهندسی صندوق احیاءدر آن به بحث و تبادل نظر با مخاطبان پرداخت.

صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی، در غرفه ای به مساحت 42 متر در سالن 12 سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر حضور دارد و در فضای نمایشگاهی صندوق احیاء چند پروژه این صندوق که در سال های گذشته به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر در مرحله مرمت و یا بهره برداری قرار دارند مانند کاروانسراهای دهنمک سمنان، دودهک استان مرکزی، قوام آباد استان فارس، مرنجاب اصفهان و لات گیلان و غلعه میرغلام هاشمی ایلام نیز حضور دارند و به معرفی فعالیت ها و اقدامات خود می پردازند.

گفتنی است سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر پانزدهم تا هجدهم اسفندماه جاری در حل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.1396/12/16

کلید واژه: