امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
مدیرعامل صندوق احیاء، خبر داد:
20بنای تاریخی صندوق احیاء آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند
مدیرعامل صندوق احیاء بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی از ارائه خدمات توسط 20 بنای تاریخی واگذار شده این صندوق به مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان ضمن تبریک سال نو و قدردانی از اقدامات انجام شده در راستای بهره وری بهینه بناهای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء در این ایام، افزود: 20 بنای تاریخی در نوروز 97 آماده ارائه خدمات به مسافران نورورزی و گردشگران داخلی و خارجی هستند و علاقه مندان با حضور در این ابنیه می توانند علاوه بر آشنایی با جاذبه های میراثی بنا از رویداد های فرهنگی به اجرا گذاشته شده به عنوان میراث ناملموس نیز بهره ببرند.

وی افزود:خانه صادقی اردبیل، کاروانسرای مرنجاب آران و بیدگل استان اصفهان، خانه مستوفی شوشتر استان خوزستان، حمام قلعه همدان، بادگیر خانه کلانتر سمنان و حمام گپ لرستان از جمله بناهای تاریخی است که در نوروز 97 به عموم علاقه مندان خدمت رسانی می کنند.

جانفشان، ادامه داد: هتل لاله یزد، قلعه میرغلام هاشمی دره شهر استان ایلام، کاروانسرای پیام مرند استان آذربایجان شرقی، کاروانسرای لات گیلان، مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه استان یزد و کاروانسرای افضل شوشتر استان خوزستان از دیگر درحال بهره برداری در نوروز 97 هستند.

مدیرعامل صندوق احیاء بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، افزود: هتل آپادانای فارس، خانه باقری های گرگان، باغ نمیر تفت استان یزد، خانه یزدان پناه قم، حمام محله حاجی همدان، مجموعه تاریخی سعد السلطنه قزوین، کاروانسرای دهنمک گرمسار استان سمنان و خانه عامری ها  نیز همزمان با نیمه نخست سال آینده آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی خواهند بود.

وی با اشاره به نقش اثر بخش ورود گردشگر به بناهای تاریخی در شناساندن ظرفیت ها منحصر به فرد بناهای تاریخی کشور، افزود: تجربه‌ی احیاء بناهای تاریخی بیانگر این نکته است که در قالب باز زنده‌سازی، مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی می‌توان کمک قابل توجهی به اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار در کشور کرد .

مدیرعامل صندوق احیاء بناهای تاریخ، با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه متبوع خود برای توجه همه جانبه به وظایف و مأموریت های محوله در سال 97، ادامه داد: هم اکنون صندوق احیاء علاوه بر واگذاری، تعیین کاربری و نظارت های پس از واگذاری، فرهنگ سازی برای عمومیت بخشی به باززنده سازی بناهای تاریخی با اتکا به سرمایه بخش خصوصی را نیز در دستور کار قرار داده است.97/1/1

کلید واژه:صندوق احیاء بناهای تاریخی