امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
یکی دیگر از واگذاری های صندوق احیاء به چرخه بهره رداری رسید:
خانه سوری کرمانشاه، توسط رییس سازمان میراث فرهنگی افتتاح شد
خانه سوری کرمانشاه یکی دیگر از واگذاری های صندوق احیاء، توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسماً افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در مراسم افتتاحیه که با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پرهام جانفشان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیاء، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، ؟؟؟؟؟ نماینده مردم ؟؟؟؟؟؟؟ در مجلس شورای اسلامی، ؟؟؟؟؟فرماندار ؟؟؟؟؟، ؟؟؟؟؟مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، خانه سوری با افتتاح رسمی معاون رئیس جمهور فعالیت خود را آغاز کرد .

خانه سوری با کاربری خدماتی، فرهنگی و پذیرایی طی فرآیند مزایده از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به مدت 15 سال به عباس یدی سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار و سیصد و سی میلیون تومان نیز برای مرمت آن در نظر گرفته شده است، همچنین هزینه اجاره ماهیانه برای این بنا یک میلیون و دویست و بیست و پنج هزار تومان است .

این بنا در دوره قاجار ساخته شده و دارای تزئینات آجرکاری است. مصالح به کار رفته در این بنا آجر وخشت، سقف آن چوبی ودر بعضی قسمتها آهن بکار رفته و دارای تزئینات آجرکاری است. به علت تغییر ساختار بنا، نوع معماری درونگرا و برونگرای آن مشخص نیست به احتمال زیاد پلان خانه با یک صفه مرکزی و اتاق های مجاور است که در دو طبقه ساخته شده است. ساختمان آن در شمال قرار گرفته که یک قسمت آن (شمال غربی) دو طبقه است و طبقه اول همطراز با کف حیاط است. تمامی اتاق ­ های بنا به هم ارتباط دارند، داخل بیشتر اتاق ­ ها کمدهایی با درِب چوبی قرار دارد.1397/1/4

کلید واژه: