امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء بناهای تاریخی، خبر داد:
تجهیز کاروانسرای یام مرند با کالاهای تماما ایرانی
مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، ، گفت: کاروانسرای یام مرند استان آذربایجان شرقی که مراحل تجهیز آن با اتکا به کالاهای تماما ایرانی به اتمام رسیده است در یک قدمی افتتاح رسمی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، علی کاظمی در همین راستا، افزود: روز گذشته بازدید های میدانی از بهره برداری آزمایش این کاروانسرا به عمل آمده و با توجه به مذاکرات انجام شده با بهره بردار، طی هفته های آتی به بهره برداری رسمی خواهد رسید.

کاظمی، تصریح کرد: کاروانسرای یام در 35 کیلومتری جاده تبریز به مرند واقع شده و مدت قرارداد آن 20 سال است که از این مدت 23 ماه به عنوان مدت زمان مرمت بوده، 18 سال نیز برای بهره برداری از بنا اختصاص یافته است .

وی، خاطر نشان کرد: هم اکنون عملیات تجهیز کاروانسرای پیام به اتمام رسیده و کاربری این مجموعه کاربری اقامتی پذیرایی با 21 اتاق وفضای پذیرایی با ظرفیت 300 نفر خواهد بود و پس از آغاز عملیات بهره برداری مجموعه یاد شده ظرفیت مرکزیت رویداد های فرهنگی را خواهد داشت .

گفتنی است، از جمله مزیت های این بنا قرار گیری آن در محور مواصلاتی شرق به غرب ایران و واقع شدن در جاده ابریشم و مسیر پیوستن ایران به ترکیه و اروپا است .

در فضای پیرامون این کاروانسرا پیست اسکی «یام» قرار می گیرد که این پیست هم اکنون در حال تجهیز و آماده سازی است .1397/1/27

کلید واژه: