امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
فرماندار ابرکوه یزد، یادآور شد:
ابتکار صندوق احیاء در برگزاری رویداد های فرهنگی راهبرد توسعه ای برای شهر های تاریخی
فرماندار ابرکوه یزد در در آیین افتتاحیه نخستین رویداد فرهنگی صندوق احیاء بناهای تاریخی در مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه یزد، گفت: ابتکار صندوق احیاء برگزاری رویدادهای فرهنگی در ابنیه تاریخی می تواند به عنوان راهبرد تأثیر گذار به کمک اهداف توسعه ایی شهر های تاریخی بیاید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، محمد کاظمی نسب، افزود: اولین انتخاب، مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه یزد بوده است تا این مجموعه و شهرستان بتواند به نحو احسن در اجرای این برنامه سهیم باشد چرا که ابرکوه از دیرباز مورد توجه اهالی فرهنگ و اندیشمندان بوده است و عصر تاریخی نیست که نام درخشان ابرکوه در آن انعکاس نیافته باشد.
 محمد کاظمی نسب با اشاره به اینکه به ظرفیت های میراثی، فرهنگی و تاریخی شهرستان ابرکوه افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی می تواند عاملی برای پیوند میان صنعت و فرهنگ باشد و در این میان صنعت توسعه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت ارزان، پاک و درآمدزا  نقطه عطفی برای معیشت مردم این شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه گردشگری می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کسب و کارهای پرهزینه و آلاینده باشد، گفت: مجموعه مدیریتی شهرستان ابرکوه یکبار دیگر در کنار هم قرار خواهند گرفت تا رسوم، غذاها، آواها، لباس های محلی و سنتی و همه آنچه به ارث برده ایم  را یکبار دیگر در قالب این ابتکار عمل مهم صندوق احیاء زنده کنیم و به مردم کشورمان و سایر کشورها ارائه کنیم.
فرماندار ابرکوه استان یزد، در پایان خاطرنشان کرد: ابرکوه به دلیل بسیاری از شاخصه های فرهنگی، تاریخی و بومی  و موقعیت جغرافیایی که در آن واقع شده می توان مدل بسیار مناسبی برای پیشرفت و توسعه بر مبنای گردشگری فرهنگی باشد.

1397/1/31

کلید واژه: