امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
در دیدار مدیران صندوق احیاء با استاندار، تصریح شد:
تسهیل و تسریع در فرآیند واگذاری های صندوق احیاء در آذربایجان غربی
مدیران سرمایه گذاری، فنی و رییس روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با محوریت واگذاری بناهای تاریخی با استاندار این استان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در ابتدای این دیدار جلیل جباری در مورد ظرفیت موجود بناهای تاریخی استان آذربایجان غربی گزارشی را ارائه داد و در مورد امکان واگذاری برخی از آن ها به تبادل نظر با مدیران صندوق احیاء پرداخت.
در ادامه علی کاظمی مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء توضیحاتی را در مورد وضعیت بناهای صندوق احیاء در منطقه آزاد ماکو که آماده واگذاری است  نظیر عمارت شیر و خورشید، ساختمان قدیمی بانک ملی و  عمارت دارایی ارائه کرد.
همچنین ابوالفضل عبیدی در ادامه این دیدار، افزود: عمارت شهرداری ماکو از جمله بناهایی است که با حمایت مسئولان استان می تواند در فرآیند واگذاری های صندوق احیاء قرار گیرد.
پس از آن محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با اعلام آمادگی برای تسهیل و تسریع در واگذاری بناهای مورد اشاره ، از اقدامات صندوق احیاء در زمینه باززنده سازی ابنیه تاریخی توسط بخش خصوصی تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین خواستار این شد که به سرعت لیستی از بناهای تاریخی قابل واگذاری این استان از طریق صندوق احیاء در دستور کار برای ورود به فرآیندهای باززنده سازی قرار گیرد. 
همچنین در این نشست، سید امین صانعی مهری رییس روابط عمومی صندوق احیاء، گفت: استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای راهکار مناسبی برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در استان های مختلف است و روابط عمومی این صندوق آمادگی آن را دارد که به منظور تحقق اهداف احیاء بناهای تاریخی در این راستا اقدامات لازم را داشته باشد. 
 لزوم به اتمام رسیدن پروژه حمام اتحادیه و ورود این بنا به مرحله بهره برداری پس از نهایی شدن مرمت های لازم و افتتاح آن در ماه‌های آتی از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

1397/2/6

کلید واژه: