امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
نشست مشترک هیئت مدیره صندوق احیاء با رییس مرکز ملی فرش ایران
رییس مرکز ملی فرش ایران در دویست و سی و نهمین نشست هیئت مدیره صندوق احیاء به منظور بررسی «تشکیل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی» حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در ابتدای این دیدار پرهام جانفشان مدیرعامل ورییس هیئت مدیره صندوق احیاء ضمن ارائه توضیحاتی در مورد این صندوق و وظایف و مأموریت های محوله آن توضیحاتی را درباره روند تصویب اساسنامه پیشنهادی موسسه متبوع خود برای تشکیل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دست باف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، ارائه داد.

سپس علی عبدالعلی زاده نایب رییس هیئت مدیره این صندوق، مباحثی را پیرامون لزوم توجه به بازاریابی و ایجاد فضای رقابتی برای ارتقاء کیفیت حوزه فرش، مطرح کرد.

همچنین در ادامه این نشست نصرت الله تاجیک عضو هیئت مدیره صندوق احیاء پیشنهاد ایجاد کارگروه مشترک میان صندوق احیاء و صنایع دستی و مرکز فرش ایران را به منظور تبادل اطلاعات و تسریع در فرآیند تغییرات پیش رو را ارائه داد.

در ادامه این نشست حمید کارگر با اشاره به نحوه شکل گیری مرکز ملی فرش ایران، دقایقی را به شرح وظایف فعلی این مرکز پرداخت و ابراز امیدواری کرد که در آتی بتوان با اجرای قانون حمایت از هنرمندان واستادکاران بستر سازی مناسبی برای بهبود فضای کسب و کار فعالان این حوزه فراهم آورد.
1397/2/19

کلید واژه: