امروز پنجشنبه 2 اسفند 1397      
برگزاری هفته فرهنگی استرالیا در خانه عامری های کاشان
مدیرخانه تاریخی عامری های کاشان، گفت: با همکاری سفارت استرالیا، هفته فرهنگی این کشور در خانه تاریخی عامریهای کاشان در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، امیدرضا کاظمی، در همین راستا، افزود: این هفته فرهنگی با هماهنگی و همکاری سفارت استرالیا برگزار شده و هنرمندان این کشور با توجه به ظرفیت های گردشگری خانه عامری ها و شهر کاشان به اجرا برنامه های هنری می پردازند.

مدیرخانه عامری های کاشان، تصریح کرد: اجرای گیتار محلی و کارگاه نقاشی، هتلداری، نقد فیلم وبرگزاری  هفتمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی به نمایش درآمده در استرالیا از جمله برنامه هایی است که در این هفته فرهنگی به اجرا در می آید.

کاظمی با اشاره به برگزاری شب فرانسه و ژاپن در برنامه های پیشین خانه عامری های کاشان، ادامه داد: در سال­های گذشته با همکاری بخش فرهنگی سفارت فرانسه و با حضور سفیر این کشور، شب های فرانسه را میزبانی کردیم که طی یک هفته زمان برگزاری این برنامه، هنرمندان ایرانی و فرانسوی در زمینه سازه های معماری، عکاسی، موسیقی، تئاتر و آشپزی به همکاری با یکدیگر پرداختند که نتیجه آن تولید آثار درخورتوجهی بوده است .

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا چندی پیش رویداد فرهنگی شب های ژاپن نیز در خانه عامری ها برگزار شد که در آن مجموعه ایی از صنایع دستی و محصولات فرهنگی کشور ژاپن به نمایش گذاشته شد و تبادلات فرهنگی مناسبی انجام شد .

کاظمی، یادآور شد: ابنیه تاریخی احیاء شده می توانند با ارائه خدمات بهینه سفیر فرهنگی برای کشورمان باشند.
1397/2/22

کلید واژه: