امروز يکشنبه 18 آذر 1397      
اختتامیه جشنواره عکس احیاء 30 خرداد ماه برگزار می شود
رییس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء، گفت: اختتامیه این جشنواره باحضور دکترمونسان معاون رییس­ جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری ساعت 16 چهارشنبه 30 خرداد ماه در محل همایش­های این سازمان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان در همین راستا، افزود: عکاسان، هنرمندان و چهره­ها و شخصیت­های مرتبط با حوزه احیاء بناهای تاریخی کشور، در این مراسم شرکت خواهند داشت و نفرات برگزیده بخش­های تک عکس، تلفن همراه، سری، تطبیقی و احیاگر عکس بناها در آلبوم های قدیمی در اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی، خاطرنشان کرد: 100 اثر راه یافته به بخش نمایشگاهی جشنواره در محل دائمی نمایشگاه­های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

جانفشان، تصریح کرد: نزدیک به 1400 عکاس در نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء شرکت داشته­اند و 5883 عکس از بناهای تاریخی 31 استان کشور به این جشنواره ارسال شده است که بخش قابل توجهی از این تصاویر مربوط به بناهای تاریخی کمتر دیده شده­ کشور هستند.

گفتنی است، نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران احیاء به همت صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور توجه بیشتر به ابنیه تاریخی کشور و عمومیت بخشیدن به فرهنگ احیاء بناهای تاریخی برگزار شده است .1397/3/28

کلید واژه:پرهام جانفشان، جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی احیاء