امروز پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398      
خانه کلانتر بهترین واحد پذیرایی از دیدگاه داوران جشنواره گردشگری غذا در سمنان
خانه کلانتر سمنان به عنوان بهترین واحد پذیرایی توسط داوران نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در سمنان شناخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در سمنان، خانه کلانتر با برپایی یک غرفه اختصاصی در این جشنواره شرکت کرد و با اعلام نظر داوران بین المللی این جشنواره غذاهای طبخ شده این غرفه عنوان برتر را در بخش «مسابقه حرفه‌ای انتخاب برترین استعدادهای آشپزی»به خود اختصاص دادند  و از این خانه تاریخی به عنوان بهترین واحد پذیراییتقدیر به عمل آمد.

این جشنواره با هدف حمايت از فرهنگ غذایی به عنوان ایرانی‌ترین کالا، استعدادیابی آشپزی در استان، افزایش شادابی و نشاط در مردم و ترویج گردشگری غذا توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان برگزار شده است .

اجرای مراسم آيينى، مسابقه استعدادیابی آشپزی، مسابقه انتخاب برترین مراکز عرضه غذا، اجراى كارگاه‌هاى آموزشى عمومى، علوم و فنون آشپزى و رستوران‌دارى، عرضه غذا در غرفه‌های جشنواره، نمايش كالاها و محصولات ايرانى در غرفه‌هاى مختلف، اجراى كارگاه‌هاى پرسش و پاسخ در زمينه انواع غذاها توسط استادان برجسته كشور از جمله برنامه های جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی بوده است.1397/4/19

کلید واژه: