امروز پنجشنبه 27 دی 1397      
خانه کلانتر بهترین واحد پذیرایی از دیدگاه داوران جشنواره گردشگری غذا در سمنان
خانه کلانتر سمنان به عنوان بهترین واحد پذیرایی توسط داوران نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در سمنان شناخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی در سمنان، خانه کلانتر با برپایی یک غرفه اختصاصی در این جشنواره شرکت کرد و با اعلام نظر داوران بین المللی این جشنواره غذاهای طبخ شده این غرفه عنوان برتر را در بخش «مسابقه حرفه‌ای انتخاب برترین استعدادهای آشپزی»به خود اختصاص دادند  و از این خانه تاریخی به عنوان بهترین واحد پذیراییتقدیر به عمل آمد.

این جشنواره با هدف حمايت از فرهنگ غذایی به عنوان ایرانی‌ترین کالا، استعدادیابی آشپزی در استان، افزایش شادابی و نشاط در مردم و ترویج گردشگری غذا توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان برگزار شده است .

اجرای مراسم آيينى، مسابقه استعدادیابی آشپزی، مسابقه انتخاب برترین مراکز عرضه غذا، اجراى كارگاه‌هاى آموزشى عمومى، علوم و فنون آشپزى و رستوران‌دارى، عرضه غذا در غرفه‌های جشنواره، نمايش كالاها و محصولات ايرانى در غرفه‌هاى مختلف، اجراى كارگاه‌هاى پرسش و پاسخ در زمينه انواع غذاها توسط استادان برجسته كشور از جمله برنامه های جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی بوده است.1397/4/19

کلید واژه: