امروز شنبه 4 خرداد 1398      
مدیرعامل صندوق احیاء در جلسه با شورای اسلامی شهر یزد مطرح کرد:
شهر یزد پایلوت احیای بناهای تاریخی متعلق به بخش خصوصی با کاربری فرهنگی
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی روز دوشنبه 2 مهر ماه از بناهای تاریخی و فرهنگی استان یزد بازدید بعمل آورد.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی روز دوشنبه 2 مهر ماه از بناهای تاریخی و فرهنگی استان یزد بازدید بعمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء  ( صابتا)، پرهام جانفشان در اولین روز سفر به استان یزد که با همراهی مصطفی فاطمی؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد و خشایار نیکزادفر؛ سرپرست مدیریت فنی و اجرایی و جمعی از مدیران میراث فرهنگی استان انجام شد، ایشان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت بناهای تاریخی استان قرار گرفتند.

در ابتدای این بازدید ها بناهای تاریخی خانه شادمان، خانه حیرانی، خانه کاشفی، خانه حسینیان، خانه حظیره ای که از جمله بناهای تاریخی صندوق احیاء بودند بررسی و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت بناهای فوق قرار گرفتند .

پرهام جانفشان در جریان این بازدید ها با اشاره به ظرفیت های تاریخی فوق العاده بناهای تاریخی شهر یزد با تاکید بر اینکه این بناها می توانند در کوتاه مدت پس از طی مراحل مرمت وارد چرخه بهره برداری شده و در توسعه زیر ساخت های گردشگری شهر یزد نقش بسازی را ایفا کنند.

زمینه های لازم برای مشوق های سرمایه گزاری در بناهای تاریخی آماده می شود

پرهام جانفشان مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در ادامه سفر به استان یزد با محسن صادقیان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد دیدار و در رابطه با همکاریهای مشترک به منظور ارائه تسهیلات در زمینه احیاء بناهای تاریخی و همچنین حل مشکلات سرمایه گذاران در دستگاه اجرایی استان به بحث و گفت و گو پرداختند. در این دیدار همچنین مصطفی فاطمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اهمیت حضور سرمایه گذاران در شهر یزد و پتانسیل های توسعه زیرساخت های گردشگری از حمایت های این اداره کل از سرمایه گذاران بخش خصوصی صحبت کردند.

شهر یزد پایلوت احیای بناهای تاریخی متعلق به بخش خصوصی با کاربری فرهنگی

در این جلسه که با حضور غلامعلی سفید رییس شورای اسلامی شهر یزد عامری؛ رییس کمیسیون برنامه و بودجه  و سید حسین آزادی؛ رییس کمیسیون گردشگری شورا و سایر اعضاء و  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد پرهام جانفشان با ارائه توضیحاتی از فعالیت های این صندوق در شهر یزد سیاست های این صندوق را در موضوعاتی چون واگذاری ابنیه تاریخی و اقدامات فرهنگی و تاریخی را بیان کردند.

وی همچنین با تاکید بر نقش رویداد های فرهنگی در فرهنگ سازی حفظ و احیاء ابنیه تاریخی پیشنهاد اعطای کاربری های فرهنگی همچون نگارخانه و کافه کتاب و... به عنوان شهر پایلوت احیاء بناهای تاریخی متعلق به بخش خصوصی را به اعضای این شورا ارائه کرد.

غلامعلی سفید رییس شورای اسلامی این شهرستان ضمن استقبال از پیشنهاد مدیر عامل صندوق احیاء گفت با توجه به ظرفیت های شهر جهانی یزد طی جلسات مشترکی با مدیر کل میراث فرهنگی استان و شهردار لیستی از ابنیه موجود در این شهر را برای برنامه ریزی های در آینده نزدیک به صندوق احیاء ارسال خواهیم کرد.

در پایان روز اول این سفر مدیر عامل صندوق احیاء و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از باغ جهانی پهلوان پور بازدید کردند و همچنین در نشستی با فرماندار مهریز استان یزد به اهمیت حفظ این میراث ارزشمند تاکید کردند

 گفتنی است؛ مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و هیئت همراه در مدت دو روز سفر به استان یزد قرار است از سایر بناهای تاریخی در شهرهای دیگر استان بازدید بعمل آورند.1397/7/2

کلید واژه: