امروز شنبه 4 خرداد 1398      
در خانه هنرمندان ایران با هماهنگی صندوق احیاء و سفارت استرالیا برگزار شد:
نمایش 15 اثر برتر جشنواره عکس بناهای تاریخی ایران؛ احیاء همزمان با نمایشگاه پنجاهمین سالگرد روابط ایران و استرالیا
نمایشگاه 50 سال روابط دیپلماتیک ایران و استرالیا با همکاری سفارت استرالیا در در تهران با همکاری مرکز اسناد و تاریخی دیپلماسی وززارت امور خارجه حضور مسئولان سفارت و وزارت امور خارجه و جمعی از دیپلماتهای کشورهای خارجی عصر روز یکشنبه در خانه هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، مراسم افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد پنجاهمین سالگرد روابط ایران و استرالیا عصر دیروز با حضور "آین بگیز" سفیر استرالیا، محمود فرازنده؛ مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، احمد حاج حسینی؛ مدیر کل مرکز مطالعات وزارت امور خارجه، امین صانعی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل صندوق جمعی دیگر از سفرای کشورهای مقیم و نمایندگان سازمان های بین المللی تهران در خانه هنرمندان برگزار شد.

همچنین با هماهنگی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و سفارت استرالیا در این نمایشگاه 15 اثر برگزیده در 5 بخش تک عکس، سری، تلفن همراه، تطبیقی و قدیمی از جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران احیاء به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی در بزرگداشت این رویداد مهم فرهنگی که به مدت یک هفته ادامه دارد ، سفارت استرالیا در ایران با همکاری مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه میزبان نمایشگاهی از اسناد و عکس های تاریخی در تالار تابستان خانه هنرمندان است.

همچنین؛ نخستین جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران احیاء به همت صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور توجه بیشتر به ابنیه تاریخی کشور و عمومیت بخشیدن به فرهنگ احیاء بناهای تاریخی در 5 بخش تک عکس، موبایلی، تطبیقی، قدیمی و عکس های سری برگزار شده است.

1397/7/9

کلید واژه: