امروز شنبه 4 خرداد 1398      
مدیر فنی و اجرایی صندوق احیاء در سفر به استان آذربایجان غربی خبر داد:
اتمام عملیات مرمت و احیاء حمام اتحادیه در آینده ای نزدیک
مدیر فنی و اجرایی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی از حمام تاریخی اتحادیه ارومیه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، خشایار نیکزادفر گفت: از نزدیک در جریان آخرین وضعیت عملیات اجرایی حمام تاریخی اتحادیه قرار گرفته و دستورات لازم جهت ادامه عملیات تکمیلی مرمت به بهره بردار ارایه گردید.

وی خاطر نشان کرد: این بنای تاریخی با کاربری حمام، پذیرایی و خدماتی و با شیوه گذشته حمام به صورت آبدرمانی آماده سازی شده و با پیشرفت نزدیک به 90 درصدی عملیات اجرایی مرمت در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر فنی و اجرایی صندوق احیاء تصریح کرد: جزییات باقیمانده از عملیات اجرایی حمام اتحادیه استخراج و به سرمایه گذار ابلاغ گردید.

نیکزادفر در ادامه سفر به استان آذربایجان­غربی با جلیل جباری؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دیدار و گفت و گو کرد مقرر گردید

در این دیدار جباری اظهار کرد: بزودی لیست جدیدی از بناهایی که دارای متقاضی است به صندوق ارایه خواهد داد تا در  مزایده واگذاریهای آتی این صندوق قرار گیرد.

در ادامه همچنین در جلسه ای با حضور معاونان میراث فرهنگی و سرمایه­گذاری استان در خصوص خط اعتباری حمایت از سرمایه گذاران و سایر همکاریها بحث و بررسی شد .

در پایان این سفر دو روزه مدیر فنی و اجرایی صندوق احیاء با همراهی مدیران استانی از حمام آخوند در بازار ارومیه، کاروانسرای شرکت نفت و عمارت شهربانی که هم اکنون موزه مردم شناسی است بازدید کردند. 

1397/8/23

کلید واژه: