امروز شنبه 4 خرداد 1398      
خانه سوری کرمانشاه میزبان دومین جشنواره فرهنگی صندوق احیاء
دومین جشنواره فرهنگی صندوق احیاء در نیمه دوم سال با عنوان جشنواره وحدت همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) 12 ربیع الاول به روایت اهل سنت و 17 ربیع الاول به روایت شیعه با حضور مدیران، مسئولان و علاقمندان کرمانشاه و با استقبال گردشگران در خانه سوری آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هفته فرهنگی وحدت در خانه سوری که به مدت یک هفته از امروز 29 آبان ماه در این خانه تاریخی برگزار می شود با برپایی برنامه های فرهنگی به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و میراث ناملموس، ارایه غذاهای سنتی توسط برندگان جشنواره هنر آشپزی و غذای ایرانی، دف نوازی توسط گروه دف نوازان، شعر در وصف پیامبر اسلام(ص) و ... خواهد پرداخت.

بنابراین گزارش، در مدت زمان برگزاری این جشنواره، همچنین برنامه نشست هم اندیشی و ارایه راهکارهای توسعه از سوی فعالان صنایع دستی به مناسبت هفته وحدت در 30 آبان ماه برگزار خواهد شد.

برپایی نمایشگاه بوم گردی با حضور فعالین بوم گردی، نشست هم اندیشی فعالان گردشگری با حضور فعالان برتر دفاتر خدمات مسافرتی، هتلها، راهنمایان تور ایرانگردی و ... برنامه های دیگری هستند که در طی روزهای برگزاری هفته فرهنگی صندوق احیاء در خانه تاریخی سوری به اجرا گذاشته می شود.

دومین جشنواره فرهنگی صندوق احیاء در نیمه دوم سال در خانه قاجاری سوری از تاریخ 29 آبان لغایت 6 آذر برگزار می شود. همچنین اختتامیه جشنواره وحدت با حضور مسئولان استانی سه شنبه 7 آذر ماه برگزار خواهد شد.

خانه تاریخی سوری از جمله بناهای واگذار شده صندوق احیاء به بخش خصوصی است که در بخش مرکزی شهر کرمانشاه در دو طبقه ساخته شده و داراي تزئينات آجر كاري زیبایی است. این خانه از نوع معماری خانه های برونگرا و هم اکنون در حال بهره برداری است.1397/8/29

کلید واژه:جشنواره فرهنگی، صندوق احیاء