امروز پنجشنبه 30 آبان 1398      
مدیرعامل صندوق احیاء:
صندوق احیاء از جشنواره فرهنگی با محوریت بناهای تاریخی در خراسان شمالی حمایت می کند
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه استانی «جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء»، گفت: استان خراسان شمالی با توجه به غنای بناهای تاریخی، می تواند نقش بسیار مهمی را در فرهنگ کشور ایفا کند و صندوق احیاء آمادگی دارد که از جشنواره های فرهنگی که در این استان با محوریت بناهای تاریخی برگزار می شود حمایت کند.

به گزارش صابتا، پرهام جانفشان در مراسم افتتاحیه این جشنواره که در فرهنگسرای شهروند بجنورد برگزار شد، ادامه داد: جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء بخش های مختلفی نظیر تک عکس، عکس های سری، تطبیقی، و عکس های موبایلی را در خود گنجانده و نمایشگاه پیش­رو آثار منتخبی است که از مجموع بیش از شش هزار عکس ارسالی برای جشنواره، با دقت نظر هیئت داوران انتخاب شده است.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، افزود: هیئت داوران این جشنواره از میان با سابقه ترین و متخصص ترین افراد حوزه عکاسی انتخاب شده اند و بنابر این آنچه در نتیجه داوری این هنرمندان در معرض نمایش قرار گرفته، حائز ارزش های تکنیکی و هنری برای خلق یک عکس متناسب از بناهای تاریخی است که با هدف شناساندن بیشتر این ابنیه گرفته شده است.

جانفشان، تصریح کرد: صندوق احیاء در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی خود و به منظور ترویج فرهنگ احیاء بناهای تاریخی و همچنین معرفی بیشتر بناهای موجود در سراسر کشور، از فعالیت هایی که منجر به توسعه در این حوزه شود، حمایت می کند و در جشنواره عکسی که قرار است با موضوع بهار در خراسان شمالی برگزار شود، به عکس هایی که موضوع بناهای تاریخی و بهار در آن ها دیده شود از سوی صندوق احیاء جوایزی تقدیم می شود.

در ادامه این مراسم حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی، گفت: اینکه استان خراسان شمالی به عنوان اولین محل برای برگزاری جشنواره عکس بناهای تاریخی؛ احیاء در نظر گرفته شده است، مسئله مهم و ارشمندی است که می تواند به رشد و توسعه هر چه بیشتر فرهنگ توجه به بناهای تاریخی در این شهر کمک شایان توجهی کند.

وی در ادامه، افزود: امیدواریم در قالب همکاری های بیشتر با صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی بتوانیم گام های بیشتری در راستای حمایت از داشته های ارزشمند فرهنگی کشورمان در استان خراسان شمالی باشیم.

گفتنی است، این مراسم با حضور مهرداد تیمور تاشلو پیشکسوت هنر معماری استان خراسان شمالی، حسین فرخنده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و جمعی از علاقه مندان و اصحاب رسانه برگزار شد.


1397/9/29

کلید واژه: