امروز دوشنبه 5 خرداد 1399      
مدیر عامل صندوق احیاء در جمع خبرنگاران:
سالانه ۶۰ بنای تاریخی در کشور با مشارکت بخش خصوصی مرمت می‌شود
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: سالانه ۶۰ بنای تاریخی با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌‌‌گذاری ۸۰ میلیارد تومان در استان‌ها مرمت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرهام جانفشان ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی در راستای ترمیم بناهای تاریخی فعالیت می‌کند اظهار داشت: این صندوق در راستای بازسازی و مرمت ابنیه‌های تاریخی در راستای اشتغال‌زایی و توسعه پروژه‌های گردشگری فعالیت می‌کند.

وی، ظرفیت ابنیه تاریخی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: استان بوشهر ظرفیت مهمی در زمینه گردشگری از جمله ابنیه و بافت تاریخی دارد که تاکنون از این ظرفیت در راستای توسعه طرح‌های گردشگری استفاده بهینه نشده است.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی با تاکید بر توجه به بافت تاریخی بوشهر در عرصه گردشگری خاطر نشان کرد: این بافت در بدنه گردشگری یک ظرفیت مطلوبی محسوب می‌شود که برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای اجرای پروژه‌های مختلف گردشگری امسال انجام می‌شود.

جانفشان با تاکید بر مرمت بناهای تاریخی با همکاری بخش خصوصی تصریح کرد: سالانه 60 بنای تاریخی در راستای توسعه طرح‌های گردشگری با همکاری بخش خصوصی در کشور بازسازی می‌شود که هر سال 30 پروژه در چرخه بهره برداری قرار 

می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سالانه بخش خصوصی 80 میلیارد تومان در مرمت بناهای تاریخی سرمایه‌گذاری می‌کند تصریح کرد: در اجرای احیا 60 پروژه ابنیه تاریخی یک‌هزار و 200 اشتغال فراهم و این مهم با همکاری صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی محقق می‌شود.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی افزود: بر اساس ظرفیت‌های گردشگری و ابنیه‌های تاریخی برای سال آینده طرح‌های مهمی در این عرصه تدوین و اجراء می‌شود.

جانفشان بیان کرد: در این راستا خانه نجفی در بافت بوشهر به سرمایه‌گذاری واگذار شده و سال آینده افتتاح و به‌زودی عمارت ملک بوشهر هم به بخش خصوصی برای بازسازی و تبدیل به طرح گردشگری واگذار می‌شود.1397/10/18

کلید واژه: