امروز دوشنبه 5 خرداد 1399      
بازدید مدیرعامل صندوق احیاء از بافت تاریخی بوشهر
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره­برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با همراهی مسئولان استانی از بافت تاریخی بوشهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان درجریان این بازدید از عمارت آذین(دانشکده هنر و معماری خلیج فارس) ، عمارت نعمتی، عمارت کمندی و عمارت دهدشتی بوشهر دیدن کرد.

جانفشان در همین راستا، گفت: صندوق احیاء آمادگی لازم را برای کمک به ورود بناهای تاریخی بوشهر به چرخه مرمت و احیاء با مشارکت بخش خصوصی دارد و افزایش تعاملات میان صندوق، اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر و همچنین مجموعه مدیریت شهری بوشهر می­تواند آنیده درخشانی را برای حفظ بافت تاریخی این شهر رقم بزند.

مدیرعامل صندوق احیاء با بیان اینکه حضور گروه­های مردم نهاد دارای صلاحیت در حوزه سرمایه گذاری در بناهای تاریخی، عامل مهمی برای پیشبرد اهداف صندوق احیاء خواهد بود، افزود: هم اکنون با این راهبرد شاهد شکوفایی اقتصاد گردشگری در بسیاری از بناهای کشور هستیم.

در ادامه این بازدید ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهربا اشاره به نقش اثربخش صندوق احیاء در ارتقاء سطح نقش آفرینی بناهای تاریخی در مجموعه شهری، گفت: امیدواریم با گسترش همکاری با صندوق احیاء بناهای موجود در بافت تاریخی بوشهر ضمن مرمت بتوانند با بهره­مندی از کاربری­ای متناسب با شأن بنا جایگاه تاریخی خود را بازیابند.1397/10/19

کلید واژه: