امروز سه شنبه 25 تير 1398      
مدیرعامل صندوق احیاء:
نمایشگاه گردشگری نتایج ملموسی را برای پیشبرد اهداف احیاء بناهای تاریخی کشور به همراه داشت
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت: در نمایشگاه گردشگری در سه محور «بررسی وضعیت و رفع موانع پیش روی بناهای در حال مرمت، احیاء و بهره برداری صندوق»، «رایزنی به منظور حضور پرتعداد سرمایه گذاران دارای صلاحیت در مزایده ها» و «شناسایی فرصت های آتی سرمایه گذاری بخش خصوصی در ابنیه تاریخی» توانستیم به نتایج ملموسی برسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان با اشاره به اینکه برگزاری دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته فرصت مناسبی رابرای توسعه اقدامات ترویجی صندوق احیاء فراهم ساخت، ادامه داد: در جریان برگزاری این نمایشگاه استقبال خوبی از سوی مسئولان، علاقه مندان و سرمایه گذاران بناهای تاریخی از غرفه صندوق احیاء شد و طی این چهار روز مجموعه صندوق احیاء توانست با بهره مندی از فرصت یادشده اقدامات تعاملی مناسبی را با فعالان حوزه احیاء سامان بخشد.

وی، افزود: حضور دکتر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل استقرار صندوق احیاء و تأکیدات وی برای ارتقاء فعالیت های این صندوق، عامل مهمی برای پویای هر چه بیشتر اقدامات در حوزه احیاء بناهای تاریخی بود.

جانفشان، ادامه داد: در نمایشگاه گردشگری درباره سه محور «بررسی وضعیت و رفع موانع پیش روی بناهای در حال مرمت، احیاء و بهره برداری صندوق»، «رایزنی به منظور حضور پرتعداد سرمایه گذاران دارای صلاحیت در مزایده ها» و «شناسایی فرصت های آتی سرمایه گذاری بخش خصوصی در ابنیه تاریخی» با حضور نمایندگان مجلس، استانداران، معاونان و مدیران کل سازمان میراث فرهنگی و مجموعه تصمیم سازان استانی و شهری بحث و تبادل نظر شد و با پیگیری های مدیران و کارشناسان صندوق توانستیم به نتایج ملموسی در این زمینه دست یابیم.

مدیرعامل صندوق احیاء، تصریح کرد: از جمله دیگر اقدامات انجام شده دیدار با مدیران اوقاف به منظور افزایش تعاملات فی مابین بود که پیش بینی می شود در آینده نزدیک همکاری های خوبی میان این دو حوزه محقق شود.

جانفشان، یادآور شد: در حوزه بین المللی نیز دیدارهای خوبی با سفرای کشورها و نمایندگان شرکت های بین المللی فعال در زمینه ابنیه تاریخی انجام شد که از آن جمله می توان به دیدار با سفیر بلغارستان اشاره کرد.1397/11/27

کلید واژه: